Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Третє випробування гіперзвукової зброї ВПС США завершилось невдачею, як і попередні два

15 грудня 2021 року ВПС США здійснили спробу випробувального пуску гіперзвукової зброї швидкого реагування повітряного базування (Air-Launched Rapid Response Weapon (ARRW) AGM-183A з бомбардувальника B-52 Stratofortress.

За повідомленням виконавчого директора програми озброєння бригадного генерала ВПС США Хіта Коллінза, «послідовність операцій була перервана перед пуском через невідому проблему. Ракета буде повернута на завод для негайного проведення аналізу телеметрії та бортових даних. Програма намагатиметься відновити льотні випробування якомога швидше».

Довідково: Перша спроба запустити ракету ARRW AGM-183A була зроблена 5 квітня, але ракета не зійшла з пілона літака-носія B-52H.

7 липня було проведено випробування осколково-фугасної бойової частини ракети AGM-183A.

Друге випробування ракети ARRW AGM-183A було здійснено 28 липня. Під час випробування над морським хребтом Пойнт Мугу в Тихому океані біля узбережжя Південної Каліфорнії ракета була успішно випущена з бомбардувальника В-52Н, але її двигун не запустився.

Проєкт ARRW передбачає використання ракети для розгону до заданої швидкості та висоти, після чого носовий обтічник ракети відкривається і випускає гіперзвуковий бойовий блок. Цей блок ковзає до визначеної цілі з гіперзвуковою швидкістю вище 5 Махів по «неглибокій траєкторії в атмосфері». Бойовий блок матиме високу маневреності, що дозволить йому невпорядковано змінювати курс, що разом із швидкістю ускладнює його виявлення, відстеження чи інше реагування, не кажучи вже про захист.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України