Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Шведська космічна корпорація уклала угоду з польською компанією SatRevolution на запуск її угруповання ДЗЗ STORK

13 грудня Шведська космічна корпорація (Swedish Space Corporation, SSC) об’явила про підписання угоди з польською космічною компанією SatRevolution про запуск угруповання ДЗЗ SatRevolution STORK на низьку навколоземну орбіту зі шведського космічного центру Esrange та подальше управління цим угрупованням. Угода також передбачає співпрацю з розробки послуг з використанням аналітичних можливостей SSC з ДЗЗ через її дочірню компанію GlobalTrust.

«Ми не випадково обрали SSC. Вони є провідним світовим постачальником передових космічних послуг з більш ніж п’ятдесятирічним досвідом роботи в галузі. Іншою важливою причиною є розташування космічного центру Esrange, оскільки він відносно недалеко від Польщі і має високу широту для полегшення запусків на сонячно-синхронні орбіти», – заявив Гжегож Зволінський (Grzegorz Zwoliński), генеральний директор SatRevolution.

Завдяки новій 5-річній угоді SatRevolution наближається до швидкої реалізації своїх стратегічних цілей щодо розгортання супутникового угруповання ДЗЗ. Наносупутники вроцлавської компанії нададуть дані зображення для різноманітних застосувань на Землі, таких як точне землеробство, моніторинг інфраструктури, включаючи енергетичну, логістику та транспорт, а також галузі, пов’язані з моніторингом навколишнього середовища.

«Ми дуже пишаємося тим, що підтримуємо місію SatRevolution за допомогою наших наскрізних орбітальних запусків та послуг аналітики даних. Ця угода є важливою віхою для SSC в обслуговуванні європейських клієнтів з космодрому Esrange, який незабаром запрацює. Це забезпечить близькість до клієнтів і автономію Європи у послугах орбітальних запусків, що буде дуже важливим для майбутньої конкурентоспроможності європейського космічного сектора», – сказав Стефан Гардефьорд, генеральний директор SSC.

Довідково: 14 грудня компанія SatRevolution SA об’явила про отримання фінансування серії B («Транзакція») від американської компанії Virgin Orbit, через що вартість SatRevolution збільшилась до приблизно $ 150 млн.

Компанія SatRevolution SA планує розгорнути супутникове угруповання ДЗЗ з 14 супутників-кубсатів STORK розміром 2U із роздільною здатністю до 5 м.

Перші два супутники STORK були запушені 30.06.2021 компанією Virgin Orbit за допомогою ракети-носія LauncherOne, що запускається з борту спеціального літака-носія.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України