Експериментальний супутник Dalian-1 був доставлений на Китайську космічну станцію за допомогою запущеного 10 травня вантажного космічного корабля Tianzhou-6, повідомив 10 травня розробник супутника Далянський технологічний університет.
Супутник Dalian-1 є кубсатом ДЗЗ формату 12U та вагою 17 кг. Дані телеметрії з Tianzhou-6, показали, що супутник функціонує нормально.
Перед запуском Dalian-1 був встановлений ззовні корабля Tianzhou-6, у пристрої для розгортання надлегких супутників безпосередньо з Tianzhou-6, що є однією з технологій, що очікують випробування.
Інші технологічні новини супутника включають отримання даних дистанційного зондування Землі з високою просторовою розрізненістю, операційну систему OpenHarmony, що використовує процесор розробки Китаю, а також інші передові супутникові компоненти.
OpenHarmony — це версія операційної системи HarmonyOS з відкритим кодом, розроблена Huawei Technologies Co.
«Основним корисним навантаженням супутника є мультиспектральна камера з високою роздільною здатністю, здатна здійснювати недорогі субметрові знімки океану і земної поверхні з орбіти», — повідомив представник Далянського технологічного університету.
На відміну від токсичного гідразинового палива, що використовується в традиційних двигунах супутників, Dalian-1 використовує одноелементну модульну рушійну систему на основі нітрату гідроксиламонію. Попередньо розфасоване паливо є екологічно чистим, нетоксичним, має високу потужність і низьке споживання енергії, що значно покращує можливості маневрування супутника на орбіті.
Супутник буде виведений на орбіту у визначений час після стикування вантажного корабля Tianzhou-6 з космічною станцією.
Технологія запуску супутників на орбіті не є принципово новою для Китаю.
30 жовтня 2009 року з пілотованого космічного корабля Shenzhou-7 був запущений супутник, що зробило Китай третьою країною в світі, яка освоїла технології запуску і маневрування космічних апаратів на орбіті.
15 вересня 2016 року прототип китайської космічної лабораторії Tiangong-2 випустив супутник, який функціонував як «селфі-камера» в космосі.
18 грудня 2022 року 12-кілограмовий випробувальний супутник, також відомий як Macao Student Science Satellite 1, був випущений з установки на вантажному кораблі Tianzhou-5.
Крім того, модуль лабораторії Mengtian китайської орбітальної станції також здатний випускати в космос малі космічні апарати та супутники за допомогою механізму випуску на орбіті. Цей механізм може виводити на орбіту космічні апарати та кубсати вагою до 100 кг і є першим у своєму роді на китайській космічній станції.
Порівняно із запуском і розгортанням супутників за допомогою ракет, робити це за допомогою космічної станції безпечніше, економічно ефективніше та забезпечує краще використання станції, сказав Ян Югуан, співголова Комітету космічного транспорту Міжнародної федерації астронавтики.