Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайський вантажний корабель Tianzhou-6 доставив на космічну станцію супутник ДЗЗ Dalian-1 для запуску на орбіту

Експериментальний супутник Dalian-1 був доставлений на Китайську космічну станцію за допомогою запущеного 10 травня вантажного космічного корабля Tianzhou-6, повідомив 10 травня розробник супутника Далянський технологічний університет.

Супутник Dalian-1 є кубсатом ДЗЗ формату 12U та вагою 17 кг. Дані телеметрії з Tianzhou-6, показали, що супутник функціонує нормально.

Перед запуском Dalian-1 був встановлений ззовні корабля Tianzhou-6, у пристрої для розгортання надлегких супутників безпосередньо з Tianzhou-6, що є однією з технологій, що очікують випробування.

Інші технологічні новини супутника включають отримання даних дистанційного зондування Землі з високою просторовою розрізненістю, операційну систему OpenHarmony, що використовує процесор розробки Китаю, а також інші передові супутникові компоненти.

OpenHarmony — це версія операційної системи HarmonyOS з відкритим кодом, розроблена Huawei Technologies Co.

«Основним корисним навантаженням супутника є мультиспектральна камера з високою роздільною здатністю, здатна здійснювати недорогі субметрові знімки океану і земної поверхні з орбіти», — повідомив представник Далянського технологічного університету.

На відміну від токсичного гідразинового палива, що використовується в традиційних двигунах супутників, Dalian-1 використовує одноелементну модульну рушійну систему на основі нітрату гідроксиламонію. Попередньо розфасоване паливо є екологічно чистим, нетоксичним, має високу потужність і низьке споживання енергії, що значно покращує можливості маневрування супутника на орбіті.

Супутник буде виведений на орбіту у визначений час після стикування вантажного корабля Tianzhou-6 з космічною станцією.

Технологія запуску супутників на орбіті не є принципово новою для Китаю.

30 жовтня 2009 року з пілотованого космічного корабля Shenzhou-7 був запущений супутник, що зробило Китай третьою країною в світі, яка освоїла технології запуску і маневрування космічних апаратів на орбіті.

15 вересня 2016 року прототип китайської космічної лабораторії Tiangong-2 випустив супутник, який функціонував як «селфі-камера» в космосі.

18 грудня 2022 року 12-кілограмовий випробувальний супутник, також відомий як Macao Student Science Satellite 1, був випущений з установки на вантажному кораблі Tianzhou-5.

Крім того, модуль лабораторії Mengtian китайської орбітальної станції також здатний випускати в космос малі космічні апарати та супутники за допомогою механізму випуску на орбіті. Цей механізм може виводити на орбіту космічні апарати та кубсати вагою до 100 кг і є першим у своєму роді на китайській космічній станції.

Порівняно із запуском і розгортанням супутників за допомогою ракет, робити це за допомогою космічної станції безпечніше, економічно ефективніше та забезпечує краще використання станції, сказав Ян Югуан, співголова Комітету космічного транспорту Міжнародної федерації астронавтики.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України