Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Lab виготовила платформу Photon на замовлення компанії Varda Space Industries

9 травня компанія Rocket Lab USA повідомила про завершення та відправлення спеціальної космічної платформи Photon, розробленої для компанії Varda Space, космічної логістичної компанії, що працює над організацією виробництва в космосі продуктів, які неможливо створити в земних умовах.

Космічний апарат Photon, розроблений і виготовлений Rocket Lab, забезпечуватиме енергією, зв’язком, рухом і контролем положення 120-кілограмової капсули Varda, яка вироблятиме фармацевтичні продукти в умовах мікрогравітації та повертатиме їх на Землю.

На додаток до підтримки під час космічної фази виробництва місії Varda, модуль Photon розмістить гіперзвукову капсулу Varda (з готовими фармацевтичними препаратами на борту) на траєкторії повернення до Землі.

Продукція Varda, вироблена в космосі, націлена на терапевтичні засоби на основі малих молекул, а з часом і на більші молекули та біопрепарати — усі вони можуть мати вищу ефективність, коли виробляються в умовах мікрогравітації. Ця перша місія буде зосереджена на складанні малих молекул, щоб отримати уявлення про фармацевтичні кристали, вирощені в умовах мікрогравітації, зокрема про антиретровірусний препарат Ritonavir, активний інгредієнт ліків від COVID-19 Paxlovid, який також використовується для лікування вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

Крім того, капсула Varda, що повертається, надає можливості для випробування гіперзвукових систем, що викликає інтерес з боку ВПС США.

Космічний апарат Photon був розроблений, виготовлений і випробуваний на заводі компанії Rocket Lab у Лонг-Біч, Каліфорнія. Після завершення складання та випробувань модуль Photon з інтегрованою капсулою Varda був доставлений на базу космічних сил Ванденберг для підготовки до запуску, запланованого не раніше 8 червня.

Цей КА Photon є першим із чотирьох, замовлених Varda для забезпечення космічного фармацевтичного виробництва.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України