Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший запуск нової європейської РН Ariane 6 може відбутися на початку 2024 року

Ключовий постачальник РН Ariane 6 очікує, що ракета здійснить свій перший запуск протягом року, але виключив будь-який шанс, що транспортний засіб зможе полетіти до кінця 2023 року.

10 травня у звіті про фінансові результати керівники німецької аерокосмічної компанії OHB передбачили, що ракета дебютує протягом перших кількох місяців 2024 року, що є найпереконливішим свідченням тих, хто займається розробкою ракети, що вона не буде готова до запуск до кінця цього року.

«Ми сподіваємося, що ракета буде запущена на початку наступного року», — сказав Марко Фукс (Marco Fuchs), директор програми Ariane 6 в OHB під час презентації фінансових результатів компанії за перший квартал. Дочірня компанія OHB, MT Aerospace, виробляє баки та конструкції для ракети.

Пізніше під час розмови він припустив, що до першого запуску ракети залишилося не більше року. «Я дедалі більше впевнений, що ми побачимо перший запуск Ariane 6 на початку наступного року», — сказав він. «Я думаю, що до першого запуску залишився рік, і це психологічно дуже важливо».

Фукс не назвав більш точної дати запуску, заявивши, що наразі «це не для опублікування».

Його коментарі стали найсильнішою заявою про те, що запуск Ariane 6 у 2023 році більше не планується. У жовтні 2022 року Європейське космічне агентство (ЄКА) заявляло, що планує перший запуск ракети, який очікувався у 2020 році, у IV 2023 року. Однак ані ЄКА, ані головний підрядник ArianeGroup не надавали оновлень цього графіка та не підтверджували, що вони націлений на запуск до кінця року, на тлі нестримних спекуляцій, що запуск перенесеться на 2024 рік.

В інтерв’ю 17 квітня під час 38-го Космічного симпозіуму в Колорадо-Спрінгс генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер відмовився надати оновлений графік першого запуску Ariane 6, посилаючись на триваючі випробування в кількох областях, зокрема, випробування запуском двигунів, яке очікується на початку липня.

За його словами, після завершення випробування запуском партнери Ariane 6 повинні знати достатньо, «щоб ми могли зробити набагато точніший прогноз щодо дати першого запуску».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України