Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ULA планує випробування РН Vulcan у рамках підготовки до першого сертифікаційного запуску

Нова ракета Vulcan Centaur компанії United Launch Allianc (ULA) наближається до свого першого запуску.

Спочатку запланований на 4 травня, перший запуск, що отримав позначення «місія Cert-1», був відкладений через аварію верхнього ступеня Centaur V під час тестування 29 березня, коли витік водню привів до вибуху і пожежі. Але 11 травня ULA встановила ракету на стартовий майданчик SLC-41 для передстартових випробувань.

РН Vulcan — це майбутнє ULA, яке протягом наступних кількох років має замінити існуючі ракети Atlas V і Delta IV.

11 травня ULA повідомила, що планує наступного тижня провести випробування заправки ракети Vulcan Centaur із запуском основних двигунів. «Vulcan встановлена на стартовому комплексі SLC-41 станції космічних сил на мисі Канаверал для проведення повної репетиції запуску та випробування із запуском основних двигунів, запланованих на наступний тиждень», — повідомила ULA.

10 травня генеральний директор ULA Торі Бруно повідомив, що Vulcan повертається до випробувань із завантажень паливних баків, хоча розслідування аварії верхнього ступеню Centaur, що сталася 29 березня, ще не завершено.

ULA не повідомила нову цільову дату запуску РН Vulcan.

«З успіхом і вирішенням аномалії наземних випробувань Centaur V, ми плануємо запуск Vulcan Cert-1 цього літа», — написав Бруно.

Запуск Cert-1 має стати першим із двох сертифікаційних запусків, які Vulcan має здійснити, щоб мати можливість здійснювати запуски Космічних сил США в інтересах національної безпеки.

У першому запуску РН Vulcan нестиме місячний посадковий модуль Peregrine компанії Astrobotic, два демонстраційні супутники широкосмугового угруповання Kouiper компанії Amazon і корисне навантаження космічної меморіальної компанії Celestis.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України