Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайський супутник Beijing-3 демонструє рекордну продуктивність зйомки

28 грудня китайські вчені, які беруть участь у супутниковому проекті Beijing-3, заявили, що китайському супутнику вагою в одну тонну вдалось надшвидко провести зйомку з високою розрізненістю, яка дозволила ідентифікувати окремі військові машини та встановлену на них зброю.

Комерційний супутник Beijing-3, запущений Китаєм у червні цього року, сканував територію площею 1470 квадратних миль у затоці Сан-Франциско (США). За повідомленням видання The South China Morning Post, яке посилається на результати, опубліковані цього місяця в китайському рецензованому журналі «Spacecraft Engineering», супутник зняв цю територію за 42 секунди.

Beijing-3 має унікальну здатність: він може нахилятися та відхилятися зі швидкістю до 10 градусів на секунду, зберігаючи якість зображення під час обертання, повідомив провідний науковець Ян Фанг, керівник проекту DFH Satellite Company під керівництвом Китайської академії космосу і техніки.

Зазвичай супутникові камери завмирають на час зйомки високої чіткості, і тільки за такою умовою зображення не спотворюється геометрично. Тому їм іноді доводиться кілька разів облітати регіон, щоб просканувати всю територію інтересу, або працювати в тандемі з іншими супутниками.

Маневреність Beijing-3 означає, що спостереження великих територій інтересу можливе на одному витку. Мова йде про такі площинні об’єкти, як річка Янцзи довжиною 3915 миль, що є найдовшою річкою в Азії, яка тягнеться від східного узбережжя Китаю до західного Тибетського плато.

Розрізненість зображень Beijing-3 недостатня, щоб конкурувати з американськими супутниками, такими як Worldview-4 компані Lockheed Martin, що робить зображення з розрізненістю 30 см на піксель. Beijing-3 може робити знімки з розрізненістю 50 см на піксель у кращому випадку, але час відгуку китайського супутника приблизно в два-три рази менший, ніж у Worldview-4, який вивели з експлуатації у 2019 році, менш ніж через три роки після його запуску в 2016 році через збій у системі стабілізації.

Звіт про Beijing-3 з’явився на тлі зростаючого занепокоєння в США, що китайські космічні технології ростуть шаленими темпами. Генерал Девід Томпсон, заступник начальника оперативного управління Космічних сил США, попередив раніше цього місяця, що Китай може обігнати США за космічними можливостями до 2030 року.

«Той факт, що, по суті, вони в середньому будують, розробляють та оновлюють свої космічні можливості вдвічі швидше, ніж ми, означає, що дуже скоро, якщо ми не почнемо прискорюватись наші можливості розвитку та доставки космічних апаратів, ми відстанемо від них», – сказав Томпсон, додавши, що це може статися вже у 2030 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України