Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай прискорює плани розгортання місячної бази в космічній гонці з США

27 грудня державні ЗМІ Китаю повідомили, що Китай планує розгорнути дослідницьку базу на Місяці орієнтовно до 2027 року, на вісім років раніше, ніж планувалося раніше.

Про це повідомив заступник директора Китайського національної космічної адміністрації (China National Space Administration, CNSA) У Яньхуа (Wu Yanhua), який зазначив, що раніше розгортання китайської місії з висадки на Місяць Chang’e 8 було сплановано не раніше 2035 з метою проведення наукових експериментів. Нове завдання місії полягає у розміщенні до 2027 року безпілотної дослідницької станції на поверхні Місяця.

Заступник директора CNSA не повідомив подробиць зміни планів, але підкреслив, що метою місії є «побудувати міцну основу для мирного використання місячних ресурсів».

За оцінкою експертів, зміни у китайській місячній програмі можуть бути продиктовані побоюваннями, що в американській програмі NASA «Артеміда» закладена можливість захоплення територій на Місяці.

Програма «Артеміда» планувала відправити американських астронавтів на Місяць до 2024 року. Однак, на відміну від програми «Apollo», нова програма спрямована на забезпечення тривалого перебування астронавтів на Місяці, а також на розгортання масштабних об’єктів на орбіті Місяця та на його поверхні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України