Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська ракета Kuaizhou-1A запустила засекречений супутник Shiyan-11

25 листопада о 07:41 за пекінським часом (24 листопада о 23:41 UTC) з космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі китайська ракета-носій Kuaizhou-1A запустила експериментальний супутник Shiyan-11.

Запуск ракети Kuaizhou-1A довжиною 19,4 м був здійснений з мобільної пускової установки.

Супутник Shiyan-11 відноситься до серії номінально експериментальних супутників. За деякими даними, супутник призначений для дистанційного зондування Землі. Після запуску він був відстежений 18-ю ескадрильєю контролю космічного простору Космічних сил США (U.S. 18th Space Control Squadron) на сонячно-синхронній орбіті висотою від 489 до 502 км.

Shiyan-11 розроблений Китайською академією космічних технологій (CAST), основним державним виробником космічних апаратів країни.

Ракета-носій Kuaizhou-1A належить компанії Expace, постачальнику послуг запуску Китайської корпорації аерокосмічної науки та промисловості (CASIC), крупного державного оборонного підрядника, який бере участь у космічній діяльності держави та має власні комерційні плани, зокрема космічний літак Tengyun.

Ракети Kuaizhou-1A зазвичай використовується для запусківь комерційних корисних навантажень, такі як супутники Jilin-1 приватної компанії ДЗЗ Changguang Satellite Technology, яка відокремилася від Китайської академії наук.

Однак запуск 24 листопада став рідкісним прикладом того, як KZ-1A запустив державне корисне навантаження.

Kuaizhou-1A складається з трьох твердопаливних ступенів і верхньої рідкопаливного ступеня. Ракета здатна вивести до 200 кг корисного навантаження на сонячно-синхронну орбіту (SSO) висотою 700 км.

Запуск 25 листопада став 46-м орбітальним запуском Китаю в 2021 році, що стало новим національним рекордом запусків за календарний рік.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України