Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Вантажний корабель «Прогрес МС-17» завершив свою місію

25 листопада об 11:23 UTC вантажний корабель «Прогрес МС-17» відстикувався від багатоцільового лабораторного модуля «Наука» Міжнародної космічної станції. Через 4 години його було зведено з орбіти, а незгорілі частини затоплені в несудноплавній частині Тихого океану.

О 14:34:51 UTC було включено маршовий двигун на гальмування, відпрацювавши майже 4 хвилини, він придав кораблю гальмівний імпульс величиною 118 метрів на секунду. Після чого «Прогрес МС-17» зійшов із навколоземної орбіти та припинив своє існування. Незгорілі в щільних шарах атмосфери фрагменти корабля впали о 15:17:12 на «цвинтар космічних кораблів» у несудноплавному районі південної частини Тихого океану в 1,8 тис. км від м. Веллінгтон і 7,7 тис. км від м. Сантьяго.

Корабель «Прогрес МС-17» відстикувався від гермоадаптера модуля «Наука» разом із перехідною проставкою, яка забезпечувала стикування транспортних кораблів «Союз МС» та «Прогрес МС». Тепер багатоцільовий лабораторний модуль готовий до стикування вантажного корабля-модуля «Прогрес М-УМ», яке заплановано на 26 листопада о 15:26 UTC.

Довідково: ракета-носій «Союз-2.1а» успішно вивела космічний корабель «Прогрес МС-17» на цільову орбіту 30 червня 2021 року. Через дві доби він у штатному режимі пристикувався до малого дослідницького модуля «Пошук» російського сегменту МКС. Під час його польоту було відпрацьовано елементи одновиткової схеми зближення з Міжнародною космічною станцією. Місяць тому було виконано перестикування корабля: 21 жовтня він відстикувався від «Пошуку» та 29 годин перебував у автономному польоті. За цей час він зробив кілька маневрів та віддалявся від МКС на 185 км. Наступного дня корабель «Прогрес МС-17» успішно пристикувався до «Науки» в автоматичному режимі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України