Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія запустила п’ятий супутник відстеження запусків ракет

За повідомленням офіційні російські ЗМІ з посиланням на МО РФ, 25 листопада о 04:09 за московським часом (01:09 UTC) з майданчика 4 зони 43 Державного випробувального космодрому Плесецьк бойовим розрахунком Космічних військ ВКС РФ проведено успішний запуск ракети-носія «Союз-2-1б» з розгінним блоком «Фрегат», який вивів на орбіту космічний апарат «Космос-2552» в інтересах МО РФ.

Офіційної інформації про характер корисного навантаження не було, але в середині листопада російський уряд попереджував місцеве населення Уватського району Тюменської області про загрозу падіння ракетного ступеня під час військового запуску, запланованого на 25 листопада з можливістю резервного запуску 26 листопада. Попередження для повітряного і морського руху також було оприлюднено для віддалених районів Тихого океану.

Наземний маршрут запуску збігається з попередніми запусками, які доставляли супутники Tundra національного угруповання раннього попередження, відомого як «Єдина космічна система виявлення та бойового управління» (ЄКС) Kupol.

Імовірно, 25 листопада на орбіту було виведено п’ятий супутник 14Ф142 «Тундра» ЄКС «Купол».

Попередні запуски супутників ЄКС «Купол» були здійснені у 2015, 2017 та 2019 роках.

У 2020 році повідомлялось про плани завершити розгортання угруповання ЄКС «Купол» у складі дев’яти апаратів до 2024 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України