Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська космічна станція здійснювала маневри, щоб уникнути зіткнення з супутниками Starlink

Китай поінформував Організацію Об’єднаних Націй про те, що його космічна станція з екіпажем двічі маневрувала, щоб уникнути потенційних зіткнень із супутниками Starlink компанії SpaceX на початку цього року.

У ноті Китаю від 6 грудня згідно зі статтею V Договору про космос зазначається, що основний модуль космічної станції Tianhe здійснював превентивне маневрування для уникнення зіткнення через наближення супутників Starlink-1095 (2020-001BK) і Starlink-2305 (2021-024N) 1 липня та 21 жовтня відповідно.

Супутниковий експерт Джонатан Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики підтвердив обидва наближення та уникнення зіткнення, використовуючи дані, опубліковані американською системою космічного відстеження. Жовтневе наближення, здається, було у межах 3 км.

У ноті Китаю міститься прохання до Генерального секретаря ООН нагадати, що «держави-учасниці Договору несуть міжнародну відповідальність за національну діяльність у космічному просторі, включаючи Місяць та інші небесні тіла, незалежно від того, чи здійснюється така діяльність державними установами або неурядовими організаціями, а також за забезпечення того, що національна діяльність здійснюється відповідно до положень, викладених у цьому Договорі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України