Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У ході навчань Іран випустив балістичні ракети по макету ізраїльського ядерного реактора

У період 20-24 грудня в Ірані проведено військове навчання Корпусу стражів ісламської революції (КСІР) “Payambar-e-Azadm” («Великий пророк»), яке, за словами іранського військового керівництва, було попередженням для Ізраїлю. Навчання проводилось у провінціях Бушер, Хормозган і Хузестан, які торкаються Перської затоки.

24 грудня, наприкінці зазначених навчань, по цілі, яка імітувала реактор ізраїльського ядерного комплексу Dimona у пустелі Негев, Повітряно-космічними силами КСІР було запущено 16 балістичних ракет великої, середньої та малої дальності.

У залповому пуску були використані ракети Emad, Qadr, Sejil, Zelzal, Dezful і Zolfaqar, а також 10 баражуючих боєприпасів Shahed-136. За повідомленням іранських ЗМІ, ракети знищили цілі зі 100-відсотковою точністю.

Компанія Planet представила супутникові знімки цілі (макету ядерного реактору) станом на 22 та 25 грудня (до та після ураження).

МЗС Великобританії засудило використання Іраном балістичних ракет, заявивши, що це «загроза регіональній та міжнародній безпеці». «Запуск є явним порушенням резолюції Ради Безпеки ООН 2231, яка вимагає, щоб Іран не провадив жодної діяльності, пов’язаної з балістичними ракетами, спроможними нести ядерну зброю, включаючи запуски з використанням технології балістичних ракет», – йдеться у заяві МЗС Великобританії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України