Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайські космонавти здійснили другий вихід у відкритий космос у рамках місії Shenzhou-13

26 грудня два космонавти місії Shenzhou-13 здійснили шестигодинний вихід у відкритий космос з китайської космічної станції Tiangong.

За даними Китайського агентства пілотованої космонавтики (China Manned Space Agency, CMSA), космонавт Є Гуанфу (Ye Guangfu) у скафандрі Fetian з жовтими позначками о 10:44 UTC 26 грудня відкрив люк шлюзової камери та вийшов з основного модуля станції Tianhe.

Командир місії Чжай Чжифан (Zhai Zhifang) з червоними позначками на скафандрі Feitian вийшов зі станції о 11:37 UTC, розпочавши свій третій вихід у відкритий космос. Ван Япін (Wang Yaping, жінка-космонавт), третій член екіпажу Shenzhou-13, допомагала зсередини модуля Tianhe, керуючи роботизованою рукою-маніпулятором модуля.

Космонавти встановили третю панорамну камеру, провели визначені випробування обладнання та підготувались до майбутніх місій. Дії у відкритому космосі були завершені о 16:55 UTC, повідомляє CMSA. Загальний час перебування у відкритому космосі склав 6 годин 11 хвилин.

Цей вихід у відкритий космос став четвертим за рахунком після запуску основного модуля Tianhe у квітні цього року. У наступному році Китай планує провести випробування вантажного космічного корабля Tianzhou, який на даний час пристикований до модуля Tianhe, і запустити два нових модулі, призначені для проведення наукових досліджень.

Вихід у відкритий космос став першим для Є Гуанфу, який допомагав Чжаю та Ван Япін зсередини Tianhe під час першого виходу місії Shenzhou-13 7 листопада. Чжай Чжифан є першим громадянином Китаю, який здійснив вихід у відкритий космос у 2008 році під час місії Shenzhou-7.

Космічний корабель Shenzhou-13 був запущений 15 жовтня, і очікується, що три члени екіпажу залишаться на борту станції до березня 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України