Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська компанія Space Pioneer планує запустити у 2024 році ракету, порівнянну з Falcon 9

Китайська ракетна компанія Space Pioneer планує наступного року запустити ракету, порівнянну з Falcon 9 компанії SpaceX.

25 червня видання Shanghai Observer повідомило, що головний конструктор РН Tianlong-3 Лю Сінлун (Liu Xinglong) заявив, що компанія планує провести тестовий запуск ракети у травні 2024 року.

Tianlong-3 («Небесний дракон-3») — двоступенева гасово-киснева ракета з багаторазовим першим ступенем. На веб-сторінках Space Pioneer зазначено, що ракета зможе виводити 17 тонн корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту (LEO) або 14 тонн на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км.

Для порівняння, РН Falcon 9 Full Thrust може виводити 22,8 тонни на LEO у режимі одноразового використання.

РН Tianlong-3 має довжину 71 м, діаметр 3,8 м, злітну масу 590 тонн і розвиватиме до 770 тонн тяги.

Перший запуск буде одноразовим, але, як і Falcon 9, Tianlong-3 призначена для багаторазового використання. Перший ступінь оснащуватиметься двигунами із змінною тягою Tianhuo-12, кожен з яких вироблятиме 110 тонн тяги. Перший ступінь розрахований на повторне використання до 10 разів.

Нова ракета забезпечить Китаю нові можливості для запусків, поступаючись лише китайській Long March 5B з точки зору запуску корисного навантаження на LEO, і будучи більш універсальною. Ракета також, якщо буде кваліфікована для повторного використання, забезпечить Китаю можливість багаторазового запуску.

Компанія Space Pioneer є одним із нових учасників ринку комерційних запусків Китаю. В її планах перейти до набагато більших ракет-носіїв, ніж ті, що розроблялися до цього.

Компанія заявила, що націлена на запуск партій супутників китайського мегаугруповання зв’язку Guowang. Головний державний космічний підрядник країни CASC планує збільшити виробництво своїх ракет Long March 5B і Long March 8 для запуску проєкту Guowang.

Space Pioneer має добру фінансову підтримку. 15 лютого компанія оголосила, що забезпечила стратегічні раунди фінансування «B+» і «Pre-C». Компанія повідомила, що з часу свого заснування у 2018 році залучила інвестицій на майже 3 млрд юанів ($ 438 млн). Деякі з інвесторів компанії пов’язані з державою.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України