Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Міністерство оборони США інвестує в стартап Spaceport, який розробляє морські пускові космічні платформи

28 червня Управління оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU) Міністерства оборони США повідомило про укладання з компанією Spaceport контракту вартістю $ 1,5 млн. Контракт укладено у рамках програми DIU National Security Innovation Capital (NSIC).

Компанія Spaceport, що розробляє плавучі стартові майданчики для космічних ракет, є однією з 17 компаній, обраних для отримання державного фінансування цього року в рамках програми NSIC.

DIU повідомило, що програма NSIC, за реалізацію якої воно відповідає, у 2023 році виділила $ 35 млн 17 компаніям на ранній стадії розвитку з різних секторів технологічної індустрії.

Програма NSIC була схвалена Конгресом США у 2019 році. Програма була розроблена як реагування на занепокоєння відносно того, що американські стартапи, які розробляють технології для національної безпеки, мають проблеми з отриманням капіталу з надійних джерел у США і звертаються до іноземних інвесторів, ризикуючи надати доступ до своєї інтелектуальної власності потенційним противникам.

22 травня компанія Spaceport провела демонстрацію прототипу морської стартової платформи в Мексиканській затоці (з платформи було проведено 4 запуски ракет-зондів компанії Evolution Space). Фінансування компанії за програмою NSIC спрямоване на «дизайн і розробку її першої повноцінної платформи для запуску ракет морського базування», – повідомило DIU.

МО США розглядає морські мобільні стартові майданчики як «одне з рішень проблеми зростання заторів на основних стартових майданчиках».

За словами DIU, мобільне рішення компанії Spaceport «потенційно може забезпечити більше запусків у більшій кількості місць, не завдаючи екологічних ризиків для людей або берегової природи. Фінансування NSIC дозволить компанії створити повний прототип і свою першу операційну систему».

Програма NSIC вже забезпечила фінансування кількох підприємств космічної галузі. У 2021 році за цією програмою було виділено $ 2 млн стартапу Xplore, який зосереджується на послугах космічної інфраструктури. Раніше у поточному році за програмою NSIC стартап Starfish Space, що обслуговує супутники, отримав $ 3 млн, а стартап зі спостереження Землі Nuview – $ 2,75 млн.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України