Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Франція провела випробування гіперзвукового планера VMaX

27 червня Головне управління озброєнь (Direction générale de l’armement, DGA) Міністерства оборони Франції повідомило про успішне проведення 26 червня 2023 року о 20:00 UTC з випробувального ракетного полігону DGA Biscarosse випробувального пуску ракети-зонду, яка несла демонстратор гіперзвукового планера VMaX (Véhicule manœuvrant expérimental – «Експериментальний маневрений апарат»).

DGA також повідомило, що перший демонстратор VMaX містив багато технологічних інновацій. Проведене льотне випробування на дуже складній дальній траєкторії стало безпрецедентним технічним викликом у рамках реалізації національної дорожньої карти розробки гіперзвукових можливостей.

На даний час проводиться технічний аналіз даних, зібраних під час випробувань, щоб зробити висновки для подальших експериментальних запусків.

Таким чином, Франція увійшла до «клубу п’яти». Після США, Китаю, Північної Кореї та росії Франція стала 5-ю країною, що розробила гіперзвуковий планер, який працює на швидкості понад 5 Махів.

Гіперзвукові планери (HGV, Hypersonic Glide Vehicle) — це апарати, які запускаються балістичною ракетою та повертаються в атмосферу, використовуючи підйомну силу та маневреність для досягнення непередбачуваної (небалістичної) траєкторії в атмосфері.

Гіперзвуковий планер VMaX розроблений компанією Ariane Group за підтримки Onera (французької громадської аерокосмічної лабораторії).

Довідково: 20 червня МО Франції видавало навігаційне попередження про закриття повітряного простору над Біскайською затокою у період з 26 по 30 червня через заплановане DGA випробування.

Експерти припускали, що DGA може планувати випробування балістичної ракети малої (SRBM) або середньої (MRBM) дальності (можливо, крилатої ракети).

Також відмічалося, що, враховуючи поточний ажіотаж навколо гіперзвукової зброї, не виключається, що це могло бути випробування гіперзвукової ковзаючої ракети.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України