Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай планує запустити на орбіту Місяця два тестові супутники

3 лютого Лабораторія дослідження глибокого космосу (Deep Space Exploration Laboratory, DSEL) повідомила, що Китай запустить два експериментальних супутники на орбіту Місяця, щоб встановити канал зв’язку між Місяцем і Землею.

Два супутники, відомі як Tiandu-1 і Tiandu-2, літатимуть у певному порядку на орбіті навколо Місяця для перевірки нових технологій, включаючи калібрування навігації та високонадійну передачу сигналів.

Вагою 61 кг і 15 кг відповідно, Tiandu-1 і Tiandu-2 мають на борту кілька корисних навантажень, таких як мікрохвильова система зв’язку Ka-діапазону, космічний маршрутизатор і корисні навантаження навігації та зв’язку.

За словами Чень Сяо, керівника проєкту Tiandu в DSEL, космічні апарати будуть підняті на перехідну орбіту Земля-Місяць разом із Queqiao-2, супутником-ретранслятором для зв’язку між зворотним боком Місяця та Землею, після чого вони здійснять навколомісячний маневр гальмування та вийдуть на еліптичну місячну орбіту.

«На орбіті два супутники виконуватимуть технологічну перевірку високоточних вимірювань місячної орбіти за допомогою супутниково-місячної лазерної локації та міжсупутникової мікрохвильової локації», – сказав Чень Сяо.

Ця пара супутників стане відправною точкою і основою для майбутнього створення комплексної системи угруповання Queqiao, додав Чень Сяо.

Очікується, що два супутники прибудуть на космодром Веньчан в провінції Хайнань на півдні Китаю приблизно 7 лютого, де, за інформацією DSEL, їх разом із супутником Queqiao-2 планується запустити в першій половині 2024 року.

Супутник Queqiao-2, який вже знаходиться на космодромі, функціонуватиме як ретрансляційна платформа для четвертого етапу китайської програми дослідження Місяця, забезпечуючи зв’язок для місій Chang’e-4, Chang’e-6, Chang’e-7 і Chang’e-8.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України