Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місія NASA з науки про Землю, яку колись намагалися скасувати, готова до запуску

Місія вартістю майже мільярд доларів з вивчення океанів і атмосфери Землі готова до запуску після кількох спроб скасування на ранніх стадіях її розробки.

NASA готується до запуску космічного апарата PACE (Plankton, Aerosol, Cloud, Ocean Ecosystem) вагою 1694 кг на сонячно-синхронну орбіту з Флориди. Його основним завданням буде спостереження за станом світового океану, аерозолями, хмарами, вуглецевим циклом та екосистемою.

Дані, отримані від PACE, будуть використовуватись для оцінки масштабів та тривалості цвітіння фітопланктону в океані. Фітопланктон, що включає хлорофіл, визначає колір океану під впливом сонячного світла. Моніторинг глобального розподілу фітопланктону сприяє кращому розумінню природних процесів, які впливають на стан океану.

Супутник також вимірюватиме вміст аерозолів в атмосфері та їх вплив на екологічні процеси в океані. Ці спостереження допоможуть оцінити зміни в біохімії океану, якості води та морських ресурсах, а також покращать точність екологічних прогнозів. Усі дані PACE будуть загальнодоступними без ексклюзивного періоду для наукової групи місії.

Проєктний термін служби PACE становить три роки, але NASA очікує, що місія триватиме довше, з достатньою кількістю витратних матеріалів, таких як паливо на космічному апараті, щоб працювати принаймні протягом десяти років.

Запланований запуск РН Falcon 9 призначений на 6 лютого о 06:33 UTC, з посадкою першого ступеня на майданчик LZ-1 на мисі Канаверал. Загальна вартість місії становить $ 964 млн, включаючи $ 80 млн на стартові витрати.

Місія PACE стала мішенню для бюджетних скорочень адміністрацією Трампа на початку її розробки. Усі чотири бюджетні пропозиції NASA на 2018-2021 фінансові роки мали на меті скасування PACE. Усі чотири рази Конгрес відхиляв скорочення та відновлював фінансування місії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України