Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай планує налагодити нові космічні партнерства після реалізації супутникового проєкту Єгипту

У березні Китай поставив до Єгипту два прототипи супутника та одну льотну модель. Остаточне складання та випробування проводилися в Центрі складання та випробування супутників (Satellite Assembly and Integration Test Center, AITC) Єгипетського космічного агентства (EgSA).

25 червня EgSA провело урочисту церемонію з нагоди завершення складання супутника MisrSat II. Будівництво супутника MisrSat II у Центрі AITC була розпочато у 2019 році та профінансовано Китаєм. Супутник буде доставлено до Китаю для запуску в другій половині цього року.

За словами директора EgSA Шерифа Седкі, супутник MisrSat II забезпечить знімки з просторовою розрізненістю близько 2 м і зробить ефективний внесок у програму сталого розвитку Egypt Vision 2030.

За повідомленнями китайських державних ЗМІ, завершення проєкту забезпечить Єгипет інтегрованим потенціалом для складання та тестування супутників.

«Завдяки розробці електронної моделі та моделі механічного теплового контролю супутників, особливо після того, як уся робота була проведена в єгипетському центрі складання та випробування супутників, ми бачимо, що Єгипет здатний проводити всі випробування своєї системи складання і тестування супутників. Це гарантує, що Єгипет може розвивати свою майбутню аерокосмічну галузь», — сказав Цуй Юфу (Cui Yufu), головний конструктор супутникового проєкту MisrSat II.

Таке партнерство відрізняється від багатьох попередніх відносин Китаю з країнами з обмеженими можливостями космічної галузі.

Останніми роками Китай запровадив стратегію пропозиції проєктів «під ключ», які включають виробництво та запуск супутників, а також можливі механізми фінансування.

Китай запустив супутники зв’язку та іншого призначення для таких країн, як Білорусь, Лаос, Венесуела, Болівія та Нігерія. На початку цього року Китай здійснив запуски супутників Horus-1 і Horus-2 для Єгипту.

Цей новий проєкт, який вважається частиною стратегічної китайської ініціативи «Один пояс, один шлях», передбачає передачу технологій і ноу-хау Єгипту.

Китай прагне подібним чином налагодити співпрацю з Об’єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ), які оголосили про низку амбітних місій. Китайський стартап космічних ресурсів Origin Space, Національний центр космічної науки та технологій ОАЕ та Університет Гонконгу підписали цього року листи про наміри щодо створення Центру космічних технологій в Абу-Дабі. Минулого року китайські організації уклали подібні угоди з країнами Перської затоки.

У контексті космосу США та Китай шукають партнерів для своїх відповідних ініціатив «Артеміда» та «Міжнародна місячна дослідницька станція» (ILRS). Цього місяця Індія стала 27-ю країною, яка підписала «Угоди Артеміди», тоді як Китай залучає партнерів і прагне офіційно оформити угоди з членами-засновниками Організації співпраці ILRS (ILRSCO) пізніше цього року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України