Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Firefly запустить експеримент із малими супутниками компанії Lockheed Martin

29 червня компанія Firefly Aerospace об’явила про підписання угоди з компанією Lockheed Martin на запуск невеликого супутника на борту РН Alpha компанії Firefly.

Угода передбачає запуск місії з демонстрації технологій компанії Lockheed Martin. Firefly не розкрила орієнтовні строки цього запуску.

«Ми працюємо з Firefly завдяки їх інноваційним можливостям щодо надання доступу до космосу для невеликих корисних навантажень на їх РН Alpha», — сказав віце-президент зі стратегії та розвитку бізнесу Lockheed Martin Space Ден Тенні (Dan Tenney).

Lockheed Martin розробляє та фінансує низку космічних експериментів для демонстрації технологій потенційним державним замовникам.

У 2021 році Lockheed Martin підписала угоду про запуск до 58 корисних навантажень з компанією ABL Space на їх ракеті для запуску малих супутників, у яку Lockheed Martin зробила стратегічні інвестиції. Перша спроба запуску ракети ABL у січні провалилася, і компанія ще не оголосила, коли здійснить наступну спробу запуску.

Представник Lockheed Martin розповів, що компанія продовжує співпрацю з ABL. «Ми все ще маємо угоду з ABL і допомагаємо їм повернутися до запусків. Поки ABL працює над наступним запуском, у нас є вимоги до запуску наших технічних демонстрацій. Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з Firefly для задоволення цих потреб».

Компанія Firefly була заснована у 2014 році. У 2017 році компанія збанкрутіла, її активи, а також патенти і ліцензійні угоди викупив український підприємець Максим Поляков. 30 грудня 2021-го року Уряд США ухвалив рішення про примусове відчуження компанії у М. Полякова через його українське громадянство, і поставив йому ультимативні умови про продаж компанії громадянину США.

Компанія розробила ракету-носій Alpha, яка спроможна виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження вагою понад 1000 кг.

Firefly двічі запускала РН Alpha з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії.

Перший запуск Alpha у вересні 2021 року був невдалим. У другому запуску у жовтні 2022 року ракета вийшла на орбіту, але корисні навантаження були виведені на нижчу орбіту, ніж планувалося, і знову увійшли в атмосферу Землі через кілька днів.

Компанія має контракт на запуск місії Космічних сил Victus Nox орієнтовно цього літа, а також на демонстраційні місії для NASA згідно з контрактом Venture Class Launch Services.

«У нас є інфраструктура, технології, системи та спеціальна команда, щоб надавати послуги запуску на вимогу як державним, так і комерційним клієнтам», — сказав Білл Вебер (Bill Weber), генеральний директор Firefly Aerospace.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України