Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Euclid»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.EuclidЄвропа01.07.2023 15:12 UTCFalcon 9 Block 5Мис Канаверал, Флорида, СШАESAНауковий

01 липня 2023 року о 15:12 (UTC) з Мису Канаверал, Флорида, США за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск наукового телескопу для Європейського космічного агентства «Euclid».

Компанія SpaceX запустила космічний телескоп Euclid для Європейського космічного агентства (ЄКА). Ракета Falcon 9 стартувала з стартового майданчика 40 на станції космічних сил на мисі Канаверал у Флориді, звідки вона направить телескоп до точки Лагранжа Земля-Сонце. Цьому телескопу знадобиться приблизно чотири тижні, щоб досягти цієї точки, після чого він працюватиме протягом шести років.

«Euclid» – це космічний телескоп видимого та ближнього інфрачервоного діапазону, розроблений Європейським космічним агентством (ЄКА) та Консорціумом Евкліда. Мета місії – краще зрозуміти темну енергію та темну матерію шляхом точного виміру прискорення Всесвіту. Для цього телескоп вимірюватиме форми галактик на різних відстанях від Землі та досліджуватиме взаємозв’язок між відстанню та червоним зміщенням.

Космічний телескоп Euclid буде використовувати своє неймовірно широке поле зору для пошуку двох найзагадковіших компонентів Всесвіту: темної матерії та темної енергії. Темна матерія – це невиявлена форма матерії, яка, як вважається, становить приблизно 85% матерії у Всесвіті та близько чверті її загальної густини енергії. Темна енергія – це форма енергії, яка, як вважається, пронизує весь простір і прискорює розширення Всесвіту.

Космічний телескоп Euclid створить карту великомасштабної структури Всесвіту у просторі та часі, спостерігаючи мільярди галактик на відстані до 10 мільярдів світлових років на більш ніж третині неба. Телескоп вимірятиме форму, положення та відстань до галактик з безпрецедентною точністю.

Консорціум Евкліда – це міжнародна група вчених, які відповідають за проектування, будівництво та експлуатацію космічного телескопа Евклід. До консорціуму входять понад 1000 вчених із понад 100 установ Європи, Північної Америки та Азії.

Космічний корабель має стартову масу близько 2100 кг, висоту 4,5 метра та діаметр 3,1 метра. Його побудували Thales Alenia та EADS Astrium (пізніше перейменована в Airbus Defence and Space, телескоп). Для живлення космічного корабля він має сонячні батареї.

Даний запуск телескопу Euclid дозволить створити карту великомасштабної структури Всесвіту у просторі та часі, спостерігаючи мільярди галактик.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України