Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Уряд Австралії згортає національну супутникову програму вартістю 1 млрд доларів з причин «економії бюджету» та відсутності укладених контрактів

30 червня Австралія заявила, що відмовляється від мільярдного проєкту розробки серії космічних супутників, оскільки намагається скоротити витрати на тлі економічного спаду та кризи вартості життя.

Програма «Національна космічна місія зі спостереження Землі» (National Space Mission for Earth Observation, NSMEO) вартістю 1,2 млрд австралійських доларів ($ 770 млн) була оголошена у березні минулого року та визнана ключовою у розвитку австралійської космічної галузі.

Програма передбачала проєктування, будівництво та експлуатацію чотирьох супутників, які планувалося запустити між 2028 і 2033 роками для збору даних спостереження Землі.Дані з цих супутників допомагають владі прогнозувати погоду, реагувати на стихійні лиха та керувати навколишнім середовищем.

Але лівоцентристський уряд країни заявив, що план буде скасовано з міркувань «економії бюджету», в результаті чого Австралія продовжить залежність від даних ДЗЗ, що надають іноземні партнери.

30 червня міністр промисловості та науки Австралії Ед Хусік заявив, що віддавати пріоритет «ширшим екологічним речам» під час боротьби з інфляцією означає «жорсткі рішення». Він наполягає на тому, що уряд Австраліїї продовжує «цінувати роль, яку відіграє наш космічний сектор», незважаючи на припинення супутникової програми.

Уряд Австралії наполягає на тому, що на даний час у рамках програми NSMEO не було проведено жодного тендеру і не підписано комерційних контрактів, та визнає, що скасування програми вплине на близько 30 співробітників. Уряд також пообіцяв збалансувати бюджет цього року, незважаючи на повільне зростання та постійне збільшення витрат на оборону.

У бюджеті минулого місяця уряд також припинив програми «Австралійські космодроми» та «Австралійські технології на орбіті», а також підпрограму програми «Від Місяця до Марса».

Раніше цього року повідомлялося, що члени новонародженої космічної галузі Австралії все більше стурбовані тим, що прибуткові можливості втрачаються через відсутність уваги уряду до сектора після минулорічних виборів.

Асоціація космічної промисловості Австралії заявила, що рішення скасувати супутникову програму було «недалекоглядним». «Це підірве порядок денний уряду щодо клімату, оборони, STEM, передового виробництва та створення робочих місць у техніці», – заявила лобістська група австралійської космічної галузі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України