Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США надає Польщі новітньої системи ППО та ПРО

28 червня Державний департамент США прийняв рішення про схвалення продажу уряду Польщі Інтегрованої системи бойового управління (Battle Command System, IBCS) протиповітряної та протиракетної оборони (Integrated Air and Missile Defense, IAMD) і пов’язаного обладнання за орієнтовною вартістю $ 15 млрд. Того ж дня Агентство зі співробітництва у сфері безпеки та оборони (Defense Security Cooperation Agency) МО США видало необхідну сертифікацію, повідомивши Конгрес США про можливий продаж.

Уряд Польщі звернувся з проханням перейти до другого етапу двоетапної програми розгортання Інтегрованої системи бойового управління ППО (IBCS) PATRIOT Configuration-3+ з модернізованими датчиками та компонентами, 48 пускових установок PATRIOT M903; до 644 ракет PATRIOT Advanced Capability (PAC) 3 Missile Segment Enhanced (MSE); 48 мережевих комплектів інтерфейсу запуску (LINKs); 12 датчиків протиповітряної та протиракетної оборони нижнього рівня (LTAMDS); і 12 великих тактичних силових систем (LTPS) для LTAMDS. Також включено комунікаційне обладнання; інструменти та випробувальне обладнання; допоміжне обладнання; генератори; запчастини для ремонту; приймачі глобальної системи позиціонування PPS (SAASM); комплекти модифікації; технічні, інженерні та матеріально-технічні послуги уряду США та підрядників для планування, виконання, системної інтеграції та перевірки (SICO), діяльності з льотних випробувань, польової підтримки та навчання; інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення. Загальна вартість програми оцінюється в $ 15 млрд.

Цей продаж відповідає цілям зовнішньої політики та національної безпеки США шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є важливою складовою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі.

Продаж покращить спроможність протиракетної оборони Польщі та сприятиме військовим цілям Польщі щодо оновлення спроможності, одночасно покращуючи взаємодію з США та іншими союзниками. Польщі не складе труднощів прийняти цю техніку до своїх збройних сил.

Продаж цього обладнання та підтримка не змінять основний військовий баланс у регіоні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України