26 жовтня Космічне агентство Великої Британії повідомило про укладання контрактів на проведення дослідження щодо видалення двох космічних апаратів з низької орбіти Землі до 2025 року. Дослідницькі групи на чолі зі швейцарським стартапом ClearSpace і японською компанією Astroscale отримали близько $ 1 млн на завершення техніко-економічних обґрунтувань місії до кінця березня 2022 року. У ході досліджень буде вивчено можливість виведення з орбіти двох недіючих супутників, які були побудовані без технології зведення з орбіти.
Для зведення з орбіти учасники дослідження можуть вибрати будь-які два космічні апарати, які були відправлені в космос за ліцензією Великої Британії, що робить британський уряд відповідальним за потенційну можливість їх перетворення на космічне сміття.
Космічне сміття та орбітальна перевантаженість є одними з найбільших проблем, з якими стикається глобальний космічний сектор. За даними Космічного агентства Великої Британії, на сьогодні виявлено приблизно 900 000 частин сміття в космосі, починаючи від старих супутників і закінчуючи інструментами, скинутими астронавтами.
За оцінкою популярного блогера і астрофізика з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатана Макдауелла (Jonathan McDowell), наразі на низькій навколоземній орбіті налічується 14 недіючих космічних апаратів, які були або ліцензовані Великою Британією та належать британським організаціям, або зареєстровані Великою Британією в ООН. А саме:
- X-3 Prospero та його ракета Waxwing, яка була запущена у 1971 році;
- X-4 Miranda – у 1973 році;
- UoSAT 3, 4, 5 і 12 – у 1990-х роках;
- SNAP-1 (Surrey Nanosatelite Applications Platform) – у 2000 році;
- UK-DMC (супутник моніторингу катастроф) – у 2003 році;
- Topsat (Tactical Operational Satellite) – у 2005 році;
- UKube-1 і TDS-1 (TechDemoSat-1) – у 2014 році;
- UCLSat (супутник Лондонського університетського коледжу) – у 2017 році;
- RemoveDebris – у 2018 році.