Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Із запуском ракети Kuaizhou-1A Китай встановив національний рекорд

Запустивши 27 жовтня комерційний супутник ДЗЗ Jilin-1 Gaofen 02F на твердопаливній ракеті Kuaizhou-1A, Китай встановив новий національний рекорд з кількості орбітальних запусків за календарний рік.

Ця місія стала 40-м запуском на орбіту у 2021 році, перевищивши 39 запусків, здійснених Китаєм у 2018 та 2020 роках. Ця кількість не включає запуск для випробування гіперзвукового апарату, про яке нещодавно повідомило видання Financial Times. Сполучені Штати цього року виконали 39 орбітальних запусків, включаючи запуски компанії Rocket Lab з Нової Зеландії.

Головний космічний підрядник країни, China Aerospace Science and Technology Corp. (CASC), здійснив 36 запусків. Також було здійснено чотири комерційні запуски, по два приватними компаніями Expace та iSpace, із твердопаливними ракетами Hyperbola-1. Обидва запуски ракети Hyperbola-1закінчилися невдачею.

Контраст із 2015 роком, коли Китай здійснив 19 запусків (усі з використанням ракет CASC Long March) вражаючий.

Більшість запусків були пов’язані зі створенням космічної інфраструктури, яку вже створили основні світові космічні суб’єкти, такої як угруповання дистанційного зондування, навігації, позиціонування та зв’язку.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України