Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА представило багаторазовий космічний корабель Space Rider для проведення експериментів на низькій навколоземній орбіті

26 жовтня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило про пропозицію можливості доставки корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту у ході першого та майбутніх польотів багаторазового космічного корабля Space Rider. Заявки приймаються до 30 листопада.

Перший політ корабля Space Rider планується у 2023 році. Запущений на ракеті Vega-C, корабель стане космічною лабораторією для проведення різноманітних експериментів на визначених орбітах. Наукові експерименти в умовах мікрогравітації для фармацевтики та біології є ключовими прикладами використання корабля Space Rider.

ЄКА оголосило, що приймає замовлення від приватних та державних клієнтів без обмежень стосовно громадянства.

Корабель Space Rider розміром з два мінівени. Його модуль, що повертається на Землю, містить багатоцільовий вантажний відсік об’ємом 1200 літрів для розміщення до 600 кг корисного навантаження клієнта.

Після завершення місії на орбіті корабель Space Rider повернеться на Землю з корисним навантаженням, надійно поміщеним у вантажному відсіку. Після повернення в атмосферу Землі Space Rider приземлиться на території Європи. Розглядаються різні місця посадки: Куру у Французькій Гвіані, Санта-Марія на Азорському архіпелазі (Португалія), додаткові майданчики в Італії.

Корабель можна буде повторно використовувати після ремонту та обслуговування.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України