Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Марсіанський вертоліт NASA Ingenuity здійснив 14-й політ

26 жовтня NASA повідомило, що марсіанський вертоліт Ingenuity здійснив чотирнадцятий політ, підтвердивши таким чином, що проблему з автоматом перекосу усунуто. У ході польоту гвинти були розкручені до 2700 обертів на хвилину, тобто сильніше, ніж раніше – це означає, що дрон здатний літати за нижчої щільності атмосфери.

За сім місяців роботи на Марсі Ingenuity здійснив 14 польотів, хоча спочатку їх планувалося лише 5. Дрон показав високу живучість, не лише долаючи складні маршрути, але й успішно справляючись з великими збоями у своїй роботі, завдяки чому спочатку його наукову програму розширили, а потім продовжили на невизначений термін.

Через зменшення щільності атмосфери Марса у зв’язку зі зміною сезонів у вересні цього року команда Ingenuity вирішила збільшити швидкість обертання гвинтів під час чотирнадцятого польоту, проте він так і не відбувся – виникли проблеми з автоматом перекосу. Інженери не встигли вирішити проблему до настання верхнього з’єднання Сонця та Марса, що порушує зв’язок, тому відклали політ на невизначений термін.

19 жовтня 2021 року марсохід Perseverance та вертоліт Ingenuity відновили зв’язок із Землею, після чого дрон успішно здійснив пробну розкрутку гвинтів до 50 обертів на хвилину. Власне чотирнадцятий політ відбувся 24 жовтня і був «стрибком» на 5 м вгору, під час якого гвинти були розкручені до більш високих обертів, ніж зазвичай. Через 23 с дрон здійснив посадку за 2,75 м від точки старту. Таким чином, інженери підтвердили здатність вертольоту літати в умовах нижчої щільності атмосфери на Червоній планеті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України