Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Консорціум під керівництвом Thales Alenia Space обраний для впровадження та експлуатації інфраструктури WEkEO 2.0 для EUMETSAT та її партнерів

12 липня Thales Alenia Space, спільне підприємство французької компанії Thales (67%) та італійської компанії Leonardo (33%), оголосило про підписання контракту про надання послуг і експлуатацію інфраструктури Copernicus WEkEO 2.0 з Європейською організацією з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT), яка представляє Європейський центр середньострокових прогнозів погоди (ECMWF), некомерційну організацію Mercator Ocean International (MOI) і Європейське агентство з навколишнього середовища (EEA), які разом називаються партнерами WEkEO, для надання хмарних обчислень і пов’язаних послуг для платформи WEkEO 2.0. Ця система замінить поточні служби інформації та доступу до даних (Data Information and Access Services, DIAS) WEkEO, які фінансуються Європейською комісією, і забезпечить швидкий, безпечний доступ до даних і продуктів європейської програми спостереження за Землею Copernicus та інших екологічних послуг.

Платформа WEkEO є важливим порталом для використання потенціалу ключових екологічних космічних даних. Ця платформа не тільки забезпечує безкоштовний і відкритий доступ до даних супутникового угруповання Sentinel, а також даних і продуктів чотирьох служб Copernicus, зосереджених на даних про навколишнє середовище (морське середовище, атмосфера, клімат і земля), вона також надає безкоштовний (і платний) доступ до потужних віртуальних середовищ обробки, які дозволяють користувачам перетворювати дані. Підприємці, дослідники чи будь-які зацікавлені громадяни можуть використовувати платформу WEkEO для розробки програмних застосунків з доданою вартістю, розробки моделей і перетворення даних або просто досліджувати космічні дані в рамках програми Copernicus та дані, отримані за допомогою технологій і моделей in situ («на місці»).

Платформа WEkEO v1, яка сьогодні працює з угодою про рівень обслуговування 99,70%, успішно експлуатується компаніями Thales Alenia Space і CloudFerro з 2019 року та була розгорнута в трьох країнах Європи (Німеччині, Італії та Польщі), поєднуючи приватні та загальнодоступні хмарні інфраструктури.

Контракт WEkEO 2.0 передбачає заміну WEkEO v1 абсолютно новою сучасною платформою WEkEO 2.0, що забезпечуватиме безперервність і стабільність послуг WEkEO на наступні роки. Він охоплює надання «як послуги» обчислювальної, накопичувальної та мережевої віртуальної інфраструктури, а також доступ до даних і можливості розміщеної обробки (hosted processing capabilities). Нова платформа буде пропонувати користувачам WEkEO розширені можливості, такі як безсерверні функції, що дозволяють виконувати обробку на вимогу близько до даних, а також гібридизацію з високопродуктивними обчисленнями (High Performance Computing, HPC), що дозволяє виконувати складну та масивну високошвидкісну обробку даних. Thales Alenia Space безперешкодно гарантує плавний перехід поточних користувачів WEkEO на нову платформу до кінця 2023 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України