Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Консалтингова компанія Euroconsult представила новий звіт «Державні космічні програми»

6 січня провідна консалтингова компанія Euroconsult опублікувала довгоочікуваний звіт «Державні космічні програми» за 2021 рік (“Government Space Programs” report for 2021).

Ключовою особливістю минулого року став постійний, навіть прискорений, обсяг державних інвестицій у космічний сектор, зумовлений двома основними факторами: амбітні програми освоєння космосу провідними космічними країнами та суперництво, що веде до мілітаризації космосу.

Незважаючи на рік невизначеності, космічний сектор отримав рекордні державні інвестиції на загальну суму понад $ 92 млрд, що на 8% більше, ніж у 2020 році. Цивільні космічні бюджети, що становлять $ 53 млрд у 2021 році, продовжують отримувати більше на 58% загальних витрат фінансування, ніж оборонні космічні програми, хоча частка, яка йде на оборону ($ 39 млрд у 2021 році) зростає. Геополітична напруженість, посилення суперництва між провідними космічними державами та зростання цінності космосу призводять до тенденції мілітаризації космічної діяльності, коли лідери збільшують інвестиції у військові космічні засоби та технології.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України