Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США та Японія розширяють співробітництво у високотехнологічних озброєннях для протидії Китаю та Північній Кореї

У спільній заяві, оприлюдненій після проведення 7 січня онлайн-переговорів з питань безпеки між міністрами закордонних справ і оборони США та Японії, йдеться про те, що роль Сил самооборони Японії, ймовірно, буде розширена.

У заяві підкреслюється, що дві країни працюватимуть разом, щоб протистояти Китаю, оскільки продовження військового нарощування Пекіна зменшило присутність США в регіоні.

Сторони пообіцяли прискорити спільні дослідження і розробку оборонних технологій, а також провести спільний аналіз гіперзвукової зброї, що розробляється Китаєм і Північною Кореєю.

У заяві йдеться, що обидві сторони «підкреслили критичну важливість посилення спільного потенціалу, зокрема інтеграції сухопутної, морської, повітряної, протиракетної оборони, космосу, кібернетики, електромагнітного спектру та інших областей». У ньому сказано, що вони зобов’язуються активізувати спільне використання потужностей США та Японії та погодилися провести спільний аналіз протигіперзвукових технологій.

Згідно з заявою, Японія та Сполучені Штати вітали «потужний прогрес» у двосторонньому плануванні на випадок непередбачених ситуацій, очевидно, з наміром продемонструвати тісні відносини на тлі потенційно можливих надзвичайних ситуацій на Тайвані.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України