Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Телескоп James Webb розгорнув своє основне дзеркало

8 січня NASA повідомило, що команда управління телескопу James Webb (James Webb Space Telescope, JWST) повністю розгорнула основне дзеркало з золотим покриттям діаметром 21 фут (6,5 м), успішно завершивши найважливіший етап підготовки до наукових операцій.

Спільна місія NASA, Європейського космічного агентства та Канадського космічного агентства дозволить дослідити кожну фазу космічної історії – від Сонячної системи до найвіддаленіших галактик раннього Всесвіту.

«Сьогодні NASA досягло ще однієї інженерної віхи, на створення якої були витрачені десятиліття. Хоча ця подорож не завершена, я разом з командою JWST можу трохи легше дихати й уявляти, що майбутні прориви неодмінно надихнуть світ», — сказав глава NASA Білл Нельсон. «Космічний телескоп James Webb — це безпрецедентна місія, яка дозволить побачити світло перших галактик і відкрити таємниці Всесвіту. Кожен уже досягнутий подвиг і майбутні досягнення є свідченням зусиль тисяч новаторів, які вклали свою пристрасть у цю місію».

Незабаром, орієнтовно 23 січня, JWST виконає третю, останню корекцію курсу для розміщення на орбіті навколо другої точки Лагранжа (L2), на відстані майже 1 млн миль (1,5 млн км) від Землі. Це остаточне орбітальне положення телескопу, де його сонячний екран захищатиме його від світла Сонця, Землі та Місяця, яке може заважати спостереженню інфрачервоного світла. JWST розроблений для того, щоб заглянути в минуле на понад 13,5 млрд років, щоб захопити інфрачервоне світло від небесних об’єктів із набагато вищою роздільною здатністю, ніж будь-коли раніше.

Планується, що JWST буде готовий почати наукові операції приблизно через шість місяців.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України