Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії SES і TESAT розробляють корисне навантаження для першої в Європі супутникової системи квантової криптографії EAGLE-1

11 травня компанія SES, яка очолює консорціум у складі 20 європейських партнерів з реалізації проєкту EAGLE-1, оголосила про нового ключового партнера, компанію TESAT, яка буде відповідати за розробку та інтеграцію корисного навантаження Quantum Key Distribution (QKD) для супутника EAGLE-1.

Партнерство SES та TESAT спрямоване на досягнення наступної ключової віхи у створенні та реалізації новаторської європейської ініціативи в галузі квантового безпечного зв’язку EAGLE-1. Проєкт EAGLE-1, підтриманий Європейським космічним агентством (ЄКА) та Європейською комісією, є системою квантових ключів, що об’єднує як космічний, так і наземний сегменти, яка забезпечить безпечну передачу ключів шифрування через географічно розосереджені райони та з’єднає національні інфраструктури квантового зв’язку ЄС у справді суверенну мережу.

Член консорціуму та провідна європейська компанія TESAT, яка займається технологіями лазерного зв’язку, вироблятиме корисне навантаження QKD, що включає масштабований оптичний термінал SCOT80 для встановлення захищеного оптичного зв’язку з космосу на землю, а також модуль QKD супутника.

Технологія, інтегрована в корисне навантаження системи EAGLE-1, включатиме вбудоване резервування та спеціально розроблена для забезпечення супутникового зв’язку і передачі даних для користувачів у таких сферах, як уряд, оператори телекомунікацій, хмарні провайдери та банки, щоб забезпечити гарантовану безпеку криптографічних застосунків.

«EAGLE-1 – це проєкт, який принесе користь усій Європі. Можливість працювати з провідними технологічними гравцями на ринку для його спільної розробки та спільного формування цієї інноваційної безпечної технології є привілеєм для SES, – сказав Руй Пінто (Ruy Pinto), технічний директор компанії SES. – Додавання захищених оптичних каналів і фактичного модуля QKD наближає нас до впровадження, тестування та подальшого масштабування технології, яка в кінцевому підсумку зможе обслуговувати мільйони користувачів. Це піднімає безпечний зв’язок на абсолютно новий рівень, підтримуючи розвиток надійних загальноєвропейських інфраструктур квантового зв’язку».

«Ми дуже раді, що SES обрала нашу продукцію як основне корисне навантаження, і ми з нетерпінням чекаємо можливості поділитися нашими знаннями в інтеграції безпечних технологій та великим позитивним досвідом встановлення майже 80 000 оптичних супутникових каналів зв’язку на користь цього надзвичайно важливого та своєчасного європейського проєкту, – сказав Томас Райнарц (Thomas Reinartz), генеральний директор TESAT. – Система EAGLE-1 дозволяє досягти синергії разом з провідними галузевими партнерами, малими і середніми підприємствами та установами, скорочуючи час на обслуговування та виведення на ринок квантово-захищених технологій та їхніх майбутніх ключових користувачів, таких як уряди та установи, або банківський сектор. Разом з нашими партнерами ми розраховуємо на зміцнення європейської співпраці на всіх рівнях, включаючи малий і середній бізнес, а також на сприяння європейському суверенітету у космосі».

Супутник EAGLE-1 має бути запущений у 2024 році компанією Arianespace на ракеті Vega C з європейського космодрому у Французькій Гвіані.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України