Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Safran і Terran Orbital вивчатимуть можливості виробництва супутникових електричних силових установок у США

Виробник супутників Terran Orbital підписав угоду з французьким аерокосмічним гігантом Safran щодо вивчення можливостей організації виробництва супутникових рушійних систем у США, про що компанії оголосили 23 червня.

Згідно з угодою, Safran Electronics & Defense і Terran Orbital дослідять можливості та передумови для виробництва нового покоління електричних силових установок для супутників на основі плазмового двигуна Safran PPSX00.

PPSX00 – це плазмовий двигун на ефекті Холла, нещодавно представлений компанією Safran для ринку низькоорбітальних супутників. «Плазмова рушійна установка стала популярним рішенням для позиціонування супутників, орбітального переміщення та підтримання положення на орбіті, оскільки вона забезпечує значну економію ваги порівняно зі звичайним хімічним двигуном», – йдеться у заяві компанії Safran.

Terran Orbital створює малі супутники в Ірвайні, Каліфорнія. Одним із основних клієнтів і стратегічним інвестором компанії є оборонний підрядник Lockheed Martin.

Safran і Terran Orbital «проведуть поглиблений аналіз, щоб визначити технічні, промислові та економічні передумови для створення нової виробничої лінії електричних силових установок в США», – заявили компанії.

Виробництво компонентів для рушійних силових установок планується організувати в Ірвайні.

Марк Белл, голова правління та генеральний директор Terran Orbital, сказав, що компанія вирішила співпрацювати з Safran через «величезний досвід польотів». Safran є одним із найбільших оборонних підрядників у Європі, «і їхня мета – створювати свої компоненти тут, у Сполучених Штатах».

За словами Белла, для Terran Orbital це була б можливість стати більш вертикально інтегрованою. «Зараз ми створюємо 85% наших компонентів і модулів власними силами, і ми прагнемо досягти 100%. І дві речі, які ми сьогодні не будуємо вдома, – це двигуни та радіо».

Наразі постачальниками двигунів для Terran Orbital є компанії Astra Apollo Fusion, Stellar Exploration і Phase Four.

За словами Белла, немає конкретних термінів угоди з Safran. «Ми розглядаємо всі варіанти, від спільних підприємств до ліцензійних угод».

Жан-Марі Бетерм’є, старший віце-президент з космосу Safran Electronics & Defense, сказав, що розробка «ефективних і стійких рушійних установок для супутників є найважливішим завданням у всьому світі, оскільки дедалі суворіші міжнародні норми вимагають більш сталого розвитку космосу і відповідної стійкості низькоорбітальних супутників».

«Наш альянс з Terran Orbital сприятиме появі додаткового джерела постачання електричних силових установок для задоволення зростаючих потреб космічної галузі, – сказав він. – Потрібен вищий ступінь маневреності космічного апарата, щоб уникнути зіткнень, а також система для сходження з орбіти низькоорбітальних супутників після закінчення терміну служби».

Компанія Safran заявляє, що її плазмові двигуни PPSX00 потужністю близько 1 кіловата задовольнятимуть ці потреби.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України