Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpiderOak продемонструвала програмне забезпеченнядля кібербезпеки на орбіті

22 червня компанія SpiderOak, лідер у галузі програмного забезпечення для кібербезпеки та відмовостійкості космічних систем з нульовою довірою, повідомила про успішне тестування на орбіті свого програмного забезпечення OrbitSecure, що працює на корисному навантаженні компанії Ball Aerospace.

«Це перший раз, коли програма з нульовою довірою була використана у космосі», – сказав виконавчий голова компанії SpiderOak Чарльз Бімс. За його словами, нульовий рівень довіри важливий, оскільки це забезпечує безпеку на рівні даних. Кожен запис даних зашифровано та зберігається в цифровій книзі. Лише той, хто має відповідний ключ шифрування, може отримати доступ до певного запису. «Більше того, якщо хакер зламає шифрування, злом буде виявлено, і нові ключі шифрування будуть видані негайно», – сказав Бімс.

Компанія SpiderOak демонструє програмне забезпечення OrbitSecure на корисному навантаженні компанії Ball Aerospace, відправленому на навколоземну орбіту в січні на супутнику компанії Loft Orbital. Корисне навантаження включає в себе програмну платформу Ball’s Open Software System (BOSS), яка призначена для швидкої обробки даних і модифікації додатків на орбіті.

Після запуску супутника SpiderOak тісно співпрацювала з Ball Aerospace для завантаження та демонстрації програмного забезпечення OrbitSecure. У той час як випробування тривають, «демонстрація завершує важливу віху» у показі переваг OrbitSecure для безпеки та стійкості даних, заявив генеральний директор SpiderOak Дейв Піра.

SpiderOak також провела масштабне наземне тестування OrbitSecure із супутниковими випробувальними стендами компаній Raytheon, Northrop Grumman, Lockheed Martin і Ball. Проте випробування в умовах космічного польоту є важливою віхою.

«Успішна експлуатація будь-якої військової системи в оперативному середовищі завжди є важливою віхою, – заявила генерал ВПС США у відставці Еллен Павліковскі, членкиня космічної консультативної ради компанії SpiderOaks. – У невблаганному середовищі космосу немає більш надійного підтвердження того, що система готова до розгортання».

Джейк Сауер, віце-президент і головний технолог компанії Ball Aerospace, назвав демонстрацію «кроком до зміцнення стійкості нашої космічної екосистеми».

Космічні сили США запросили $ 700 млн на кібербезпеку у бюджеті на 2024 рік.

Генерал Б. Ченс Зальцман, командувач Космічних сил США, повідомив у березні підкомітету з питань оборони Палати представників, що фінансування буде витрачено на програмне забезпечення, апаратні засоби та навчання персоналу у галузі кібербезпеки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України