Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Astroscale U.S. та Orbit Fab уклали угоду щодо доставлення палива для супутників на орбіті

11 січня компанія-стартап Orbit Fab, постачальник послуги «заправка в космосі» (Gas Stations in Space™) і компанія Astroscale US Inc., американська філія японської компанія Astroscale Holdings Inc., лідер ринку у забезпеченні довгострокової орбітальної стійкості, оголосили про комерційну угоду на заправку паливом супутника LEXI™ (Life Extension In-Orbit) компанії Astroscale на геостаціонарній орбіті (GEO). Супутник LEXI — це перший сервісний супутник, призначений для заправки інших супутників на орбіті.

Згідно з умовами цієї початкової угоди, паливний «шаттл» компанії Orbit Fab забезпечить угруповання сервісних супутників компанії Astroscale до 1000 кг ксенонового палива на геостаціонарній орбіті. Завдяки цій угоді компанія Astroscale значно розширить сферу дії та гнучкість супутників LEXI для виконання місій з обслуговування на орбіті.

Запуск КА LEXI кампанії Astroscale планується орієнтовно на 2026 рік на геостаціонарну орбіту, де він надаватиме послуги продовження терміну служби для комерційних операторів, уряду США та країн-партнерів. Ключові послуги LEXI для клієнтів включають утримання апарату та контроль його положення, керування імпульсом, корекцію нахилу, переміщення на геостаціонарній орбіті та вихід на орбіту захоронення. Метою співпраці компанії Astroscale U.S. з Orbit Fab є інтеграція швидкоприєднувального інтерфейсу передачі рідини (Rapidly Attachable Fluid Transfer Interface, RAFTI) у сервісний супутник LEXI, щоб забезпечити можливість заправки, а також розробка технологій зустрічі та стикування.

Компанія Orbit Fab планує розгорнути десятки паливних «танкерів-шаттлів» у найближчі 5-10 років, розташувавши їх поблизу угруповань супутників замовників на низькій навколоземній і геостаціонарній орбітах та у дальньому космосі. Astroscale і Orbit Fab вивчають додаткові можливості для розширення ринку обслуговування на орбіті, включаючи передачу палива з танкерів безпосередньо на робочі супутники. Перші два паливні шаттли Orbit Fab планується ввести в експлуатацію на низькій навколоземній орбіті у 2023 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України