Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА уклало контракт з компанією Arianespace на запуск супутників дослідження Землі FLEX та ALTIUS

11 січня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило про підписання контракту з компанією Arianespace на забезпечення запуску супутників FLEX і ALTIUS ракетою-носієм Vega C з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані в середині 2025 року.

FLEX (Fluorescence Explorer) — це місія дослідження Землі, є ключовою у програмі EarthCare & Biomass Earth Explorers), мета місії – кількісна оцінка фотосинтетичної активності рослин шляхом картування рослинної флуоресценції. FLEX працює спільно з супутниками SENTINEL 3 (тому має ті ж вимоги до орбітальної площини). Цей супутник виготовляється компанією Thales Alenia Space як головним підрядником, а обладнання надає компанія Leonardo.

ALTIUS (Atmospheric Limb Tracker for Investigation of the Upcoming Stratosphere) — програма дослідження Землі через вимірювання атмосферних газів – озону та інших. Цей супутник розроблений бельгійським виробником QinetiQ Space S.A за участі представників Канади, Люксембургу та Румунії.

Обидві місії призначені для виведення на низьку навколоземну орбіту новою європейською ракетою-носієм Vega C.

Оскільки ці два супутники мають на меті моніторинг кліматичних змін на Землі для забезпечення наукового прогресу, ці інституційні місії ставлять Європу на чолі екологічних заходів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України