Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ

м.Одеса

ЄКА уклало контракт з компанією Arianespace на запуск супутників дослідження Землі FLEX та ALTIUS

11 січня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило про підписання контракту з компанією Arianespace на забезпечення запуску супутників FLEX і ALTIUS ракетою-носієм Vega C з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані в середині 2025 року.

FLEX (Fluorescence Explorer) — це місія дослідження Землі, є ключовою у програмі EarthCare & Biomass Earth Explorers), мета місії – кількісна оцінка фотосинтетичної активності рослин шляхом картування рослинної флуоресценції. FLEX працює спільно з супутниками SENTINEL 3 (тому має ті ж вимоги до орбітальної площини). Цей супутник виготовляється компанією Thales Alenia Space як головним підрядником, а обладнання надає компанія Leonardo.

ALTIUS (Atmospheric Limb Tracker for Investigation of the Upcoming Stratosphere) — програма дослідження Землі через вимірювання атмосферних газів – озону та інших. Цей супутник розроблений бельгійським виробником QinetiQ Space S.A за участі представників Канади, Люксембургу та Румунії.

Обидві місії призначені для виведення на низьку навколоземну орбіту новою європейською ракетою-носієм Vega C.

Оскільки ці два супутники мають на меті моніторинг кліматичних змін на Землі для забезпечення наукового прогресу, ці інституційні місії ставлять Європу на чолі екологічних заходів.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter

Тематичні матеріали

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ (м.Одеса)