Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Galactic визначила дату першого комерційного польоту суборбітального літака SpaceShipTwo наприкінці червня

15 червня компанія Virgin Galactic оголосила, що планує здійснити перший комерційний політ свого суборбітального літака SpaceShipTwo (також використовується назва VSS Unity) наприкінці червня в рамках місії для ВПС Італії.

Virgin повідомила, що її науково-дослідна місія «Galactic 01» відбудеться з 27 по 30 червня з космодрому «Америка» в Нью-Мексико. На цієї місії візьмуть участь три представника ВПС Італії та Національної дослідницької ради Італії згідно з контрактом, укладеним Virgin Galactic з ВПС Італії у 2019 році. Вони будуть проводити дослідження мікрогравітації під час польоту.

Після цього польоту буде організовано наступний політ, Galactic 02, на початку серпня. Це буде перший політ, у якому візьмуть участь особи, які підписалися на космічні туристичні польоти, сплативши до $ 450 000 за місце. Virgin Galactic заявляє, що після цього буде виконувати польоти літака SpaceShipTwo щомісяця.

Ці комерційні польоти мають відбутися після того, як 25 травня компанія виконала тестовий політ Unity 25, перший політ літака з включенням двигуна за майже два роки. Двоє пілотів і чотири спеціалісти компанії перебували на літаку VSS Unity, який піднявся на максимальну висоту 87,2 км, після чого приземлився на космодромі «Америка».

Перед польотом Unity 25 компанія заявляла, що політ Galactic 01 може відбутися наприкінці червня за умови, якщо тестовий політ пройде як очікувалося. Компанія не оприлюднювала результатів тестування літака SpaceShipTwo у польоті Unity 25, але зазначила, що схвалила план польоту Galactic 01 після «рутинного аналізу та перевірки транспортних засобів».

Virgin Galactic не розкриває, хто буде пілотами на VSS Unity та на літаку-носії VMS Eve у польотах Galactic 01 або Galactic 02, а також не повідомляє, хто буде італійськими дослідниками та приватними астронавтами у цих польотах. Компанія повідомила, що призначення екіпажу буде оголошено заздалегідь перед кожною місією, але не була більш конкретною.

Політ Unity 25 не транслювався в прямому ефірі, було лише кілька повідомлень у соціальних мережах. В оновленій заяві компанії зазначено, що польоти Galactic 01 і Galactic 02 будуть транслюватися через Інтернет.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України