Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Varda, що планує організувати виробництво у космосі, залучає нові інвестиції

Компанія Varda Space Industries, космічний виробничий стартап, який хоче революціонізувати виробництво у космосі фармацевтичних препаратів, напівпровідників тощо, перебуває в процесі залучення нових інвестицій на суму $ 25 млн, що доведе його вартість до $ 500 млн.

Збір коштів відбувається у вирішальний момент для компанії Varda, яка готується відправити свій перший космічний апарат на орбіту. Стартап має на меті керувати декількома автономними «космічними фабриками» на орбіті, здатними виробляти чутливі матеріали, які можна виробляти лише в середовищі з нульовою гравітацією. Незважаючи на те, що виробництво в космосі не є чимось новим завдяки багаторічним дослідженням на МКС, жодна компанія ще не змогла виробляти продукцію в космічному середовищі у промислових масштабах та повертати її на Землю.

Інвестиційний раунд пре-серії C у розмірі $ 25 млн очолює компанія Side Door Ventures, яка вже інвестувала у два попередні раунди Varda. Компанія Hustle Fund Scale, яка допомагає організувати інвестиційний раунд, просить інвесторів перерахувати гроші до 31 травня.

Перший космічний запуск компанії має відбутися у складі місії Transporter-8 компанії SpaceX у червні. Космічний апарат, який був виготовлений компанією Rocket Lab, міститиме невеликі виробничий модуль та капсулу, що повертатиметься, виробництва Varda. Провівши близько 3 місяців на орбіті, компанія планує повернути на Землю від 40 до 60 кг продукції.

Серед галузей, на які Varda планує орієнтуватися, є фармацевтика. Мікрогравітація надає унікальні можливості для розробки ліків і може покращити біодоступність, подовжити термін придатності та інші прориви. Загальний адресний ринок для цих та інших продуктів, включаючи напівпровідники та волоконно-оптичні кабелі, може бути астрономічним.

Стартап з Ель-Сегундо, штат Каліфорнія, заснували Вілл Бруї, інженер, який майже 6 років працював у компанії SpaceX над космічним кораблем Dragon, і директор фонду Founders Fund Деліан Аспарухов. З моменту заснування восени 2020 року компанія залучила значну суму інвестицій, включаючи посівний раунд у розмірі $ 11 млн і раунд серії A на суму $ 42 млн. На сьогодні Varda залучила $ 150 млн інвестицій.

Varda стикається з конкуренцією з боку таких компаній, як Redwire, Space Forge і Exploration Company, які також мають амбіції виробляти чутливі матеріали в космосі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України