Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Казахстан планує будувати супутники зв’язку спільно з французькою компанією Airbus Defence and Space

18 травня Міністерство цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Республіки Казахстан (РК) повідомило, що під час візиту міністра цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості РК Багдата Мусіна до Франції було розглянуто питання співробітництва між Казахстаном та Францією у галузі аерокосмічної промисловості, цифровізації, а також щодо розвитку інклюзивності у наданні послуг інтернету до важкодоступних локацій.

Під час зустрічей із представниками компанії Тhales Alenia Space обговорювалися перспективи спільних проектів у галузі створення супутників зв’язку для заміни КazSat та супутників ДЗЗ, які перебувають наприкінці терміну служби.

З Airbus Defence and Space обговорювалися питання розвитку складально-випробувального комплексу та виробництва супутників. План Казахстану включає спільне виробництво супутників зв’язку спільно з французькими спеціалістами, і перший супутник, зібраний у Казахстані, планується запустити у 2026 році.

Крім того, казахстанська делегація провела зустріч із французькими партнерами – компаніями Eutelsat, OneWeb, ReOrbit та SES. Було обговорено різні стратегії та технологічні рішення для забезпечення рівного доступу до цифрових можливостей, включаючи зв’язок для віддалених населених пунктів та доступ до інтернету у важкодоступних місцях за допомогою низькоорбітальних супутникових угруповань зазначених компаній.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України