Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Advanced Space завершила 6-місячну первинну місію CAPSTONE на Місяці для NASA

18 травня компанія Advanced Space повідомила, що її перший комерційний супутник завершив свою основну шестимісячну програму польоту на майже прямолінійній навколоземній гало-орбіті (Near Rectilinear Halo Orbit, NRHO), яка використовуватиметься майбутньою місячною космічною станцією Gateway. Розширена місія CAPSTONE буде, як і раніше, зосереджена на демонстрації місячних операцій та навігаційної технології. Щоб відзначити закінчення основної місії, Advanced Space надала оновлену інформацію про досягнення місії. Хоча завершення основної місії є важливою віхою, місія CAPSTONE ще не завершена. Команда місії на чолі з Advanced Space зараз планує та готується до виконання фази «Розширеної місії» (“Enhanced Mission”), яка продовжить час перебування космічного корабля CAPSTONE на NRHO до 12 місяців.

За оцінкою компанії, місія CAPSTONE досягла величезних успіхів з моменту виходу на NRHO 6 місяців тому. Основна місія CAPSTONE почалася після того, як другий маневр корекції вивів космічний апарат на орбіту. Відтоді кубсат розміром з мікрохвильову піч здійснив 28 обертів і 7 маневрів, витримавши 6 місячних затемнень з максимальною тривалістю 74,32 хвилини.

Команда Advanced Space представила 89 опублікованих рішень для визначення орбіти, використовуючи понад 315 000 вимірювань з мережі Deep Space Network (DSN), включаючи 21-метрову антену стеження в Державному університеті Морхеда (Morehead State University, MSU), штат Кентуккі. Це був критично важливий потенціал, доданий до DSN для підтримки CAPSTONE, яка була першою місією, що використовувала антену MSU для операцій у глибокому космосі.

На додаток до тестування траєкторії з ефективним використанням палива для досягнення NRHO, CAPSTONE допомагає NASA тестувати майбутні комунікаційні та навігаційні технології для роботи на Місяці або поблизу нього. Космічний апарат продовжить демонструвати важливі технології, які будуть використовуватися під час майбутніх місій на Місяць.

CAPSTONE випробував навігаційну технологію, подібну до глобальної системи позиціонування (GPS) на Землі. Ця технологія, Cislunar Autonomous Positioning System (CAPS), була розроблена компанією Advanced Space. Після роботи протягом понад 2 років з командою, яка управляє польотом автоматичної міжпланетної станції NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), Advanced Space вдалося зібрати вимірювання перехресних зв’язків між CAPSTONE і LRO під час експериментальної спроби, проведеної 9 травня. Під час цього експерименту космічний апарат CAPSTONE надіслав навігаційний сигнал до LRO, який згодом був відправлений назад до CAPSTONE. За отриманим сигналом CAPSTONE зміг обчислити дальність і траєкторію, які можна використовувати для визначення місцеположення як LRO, так і CAPSTONE.

Це було основною метою місії, яка прагнула продемонструвати свою технологію CAPS, яка забезпечує автономну бортову навігацію. Використовуючи зібрані дані, команда намагатиметься вдосконалити наступні демонстрації перехресних зв’язків і продовжуватиме працювати над демонстрацією операційної здійсненності. У майбутньому додаткові типи даних будуть продемонстровані та включені в CAPS для надання навігаційних даних користувачам на орбіті та на поверхні Місяця.

Плани розширеної місії розглядатимуться після наступного етапу місії, якщо космічний апарат продовжуватиме витримувати умови, створені місячним випромінюванням і тепловим середовищем.

Місія CAPSTONE подолала численні проблеми на шляху до Місяця та завершення своєї основної місії. Ці виклики надали команді численні уроки щодо того, як покращити роботу на шляху до Місяця та роботу на ній, сприятиме здійсненню майбутніх місій. Зокрема, Advanced Space проінформувала команди програм NASA та продовжує підтримувати технічні обміни для того, щоб отримані уроки можна було використати для досягнення національних цілей щодо Місяця. Цими цінними ідеями поділилися з Космічним центром Джонсона NASA, а наступного місяця вони будуть передані Центру космічних польотів Годдарда NASA.

Космічний апарат CAPSTONE оснащений формувачем зображення. Цей прилад було включено до програми для демонстрації технологій, а також для інформування громадськості. Було проведено три випробування формувача зображення в польоті, причому всі вони були проведені після початку основної місії. Робота з отримання зображень продовжуватиметься в міру наближення космічного апарата до поверхні Місяця, що дозволить визначити деякі особливості.

На етапі розширеної місії CAPSTONE продовжуватиметься збір додаткових вимірювань перехресних зв’язків і вимірювань односторонньої висхідної лінії зв’язку із Землі. У ході подальших операцій особлива увага також приділятиметься підвищенню ефективності та автоматизації за допомогою системи визначення динаміки польоту як попереднього етапу підтримки кількох місій у майбутньому.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України