Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія-стартап Albedo отримує ліцензію на продаж супутникових знімків Землі із 10-сантиметровим розрізненням

Компанія-стартап із спостереження Землі Albedo, що базується в Денвері, отримала ліцензію Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA) на продаж комерційних оптичних зображень з роздільною здатністю 10 сантиметрів на піксель.

Albedo планує утворити угруповання супутників, здатних отримувати електрооптичні зображення з роздільною здатністю 10 см і теплові зображення з роздільною здатністю 4 м. 10 сантиметрів на піксель – це вище, ніж будь-які комерційні супутникові знімки, які зараз є на ринку, що викликало сумнів стосовно того, як NOAA обробить запит Albedo.

Міністерство торгівлі США, у підпорядкуванні якого перебуває NOAA, у 2020 році оприлюднило впорядковані правила дистанційного зондування, які встановили трирівневий підхід до ліцензування. Перший рівень – постачальники, що мають можливості, подібні до тих, що пропонують іноземні постачальники. Другий рівень – системи ДЗЗ, здатні отримувати дані, подібні до тих, що доступні лише з джерел у США.

Albedo підпадає під третій рівень, який включає компанії, що не мають конкурентів. Цей рівень передбачає більше обмежень, ніж перші два. Наприклад, при надзвичайній ситуації міністр оборони та директор національної розвідки можуть вимагати знімки Albedo визначених територій станом на визначений час, а також забороняти Albedo розповсюджувати визначені зображення.

Раніше співзасновник та генеральний директор Albedo Топер Хаддад заявляв, що «існують нові технології, якими ми можемо скористатися сьогодні, щоб літати на наднизькій висоті, щоб досягти надвисокої роздільної здатності доступним способом».

Albedo планує почати запуск супутників у 2024 році і створить угруповання з 24 супутників у 2027 році.

«Ліцензія NOAA наближає Albedo на крок ближче до того, щоб зробити супутникові знімки з якістю аерофотознімків реальністю», – сказав Альбедо 14 грудня. «10-сантиметрові супутникові знімки забезпечать новий рівень прозорості та видимості в глобальному масштабі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України