Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Isar Aerospace та DLR вибрали корисні навантаження для першого випробувального польоту ракети-носія Spectrum

13 грудня компанія Isar Aerospace, приватний європейський постачальник послуг запуску малих і середніх супутників, і Німецьке космічне агентство DLR оголосили про вибір корисного навантаження для першого польоту ракети-носія Spectrum, запланованого на кінець 2022 року. Переможцями конкурсу «Оголошення про можливості» стали п’ять установ:

– Центр компетенцій адаптивного космосу (Responsive Space Competence Center, RSC³) DLR, Трауен, Німеччина;

– Інститут аерокосмічної інженерії Берлінського технічного університету, Берлін, Німеччина;

– Центр телематики (ZfT – Center for Telematics e.V.), Вюрцбург, Німеччина;

– Норвезький університет науки і техніки, Тронхейм, Норвегія;

– Інститут електроніки та телекомунікацій Маріборського університету, Марібор, Словенія.

Загалом було відібрано 7 невеликих супутників, які будуть використовуватися для демонстрації різних технологій у космосі, таких як зв’язок та вимірювання погодних даних. Супутники загальною вагою близько 100 кг, включаючи системи розгортання, буде доставлено на полярну орбіту з космічного центру Андойя в Норвегії. Під час запуску супутників їх інтеграцію та розгортання на орбіті забезпечать компанії Exolaunch та ISISPACE.

«Ми раді оголосити про вибір корисного навантаження для першого польоту Spectrum і дякуємо Німецькому космічному агентству DLR та установам за довіру. Дуже приємно бути частиною цієї новаторської програми, і ми з нетерпінням чекаємо подальшого розвитку співробітництва між державним і приватним сектором у європейських космічних польотах. Ця співпраця в подальшому сприятиме розвитку досліджень і технологій у космосі, а також сприятиме розвитку загальної приватної космічної екосистеми в Європі», – заявив генеральний директор Isar Aerospace Даніель Метцлер (Daniel Metzler).

У квітні 2021 року в рамках Програми комерційних космічних транспортних послуг ЄКА (ESA Commercial Space Transportation Services Program) компанія Isar Aerospace отримала від уряду Німеччини € 11 млн ($ 12,4 млн) на запуск корисного навантаження під час перших двох польотів ракети-носія Spectrum.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України