Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX запустить турецький супутник Turksat 6A

17 вересня уряд Туреччини оголосив, що компанія Turksat запустить свій супутник зв’язку, побудований в країні, на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX.

Міністерство транспорту та інфраструктури заявило, що уклало зі SpaceX контракт на запуск супутника Turksat 6A, запуск запланований на перший квартал 2023 року. Міністерство не розкрило умови контракту.

У своєму повідомленні міністр транспорту та інфраструктури Аділ Караісмайлоглу сказав, що уряд розглянув «багато компаній, що надають послуги запусків», перш ніж обрати компанію SpaceX, «яка пропонує найкраще рішення як з технічних, так і з адміністративних та фінансових аспектів».

Turksat 6A стане першим супутником зв’язку, побудованим у Туреччині Інститутом досліджень космічних технологій TÜBİTAK.

У своїй заяві Караісмайлоглу сказав, що збирання супутника планується завершити до кінця року, а екологічні випробування – до кінця 2022 року.

Turksat 6A стане третім супутником компанії Turksat, запущеним SpaceX. Ракетою Falcon 9 у січні був запущений Turksat 5A, а Turksat 5B планується запустити у четвертому кварталі 2021 року. Обидва Turksat 5A та 5B були побудовані компанією Airbus Defence and Space.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України