Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місія Inspiration4 успішно завершена

Перша приватна пілотована космічна місія компанії SpaceX завершилася приводненням космічного корабля Crew Dragon з екіпажом біля узбережжя Флориди 18 вересня.

Космічний корабель Crew Dragon приводнився біля узбережжя мису Канаверал, штат Флорида о 19:06 EST (23:06 UTC) 18 вересня. Приводнення відбулось через 50 хвилин після сходження корабля з орбіти. Тривалість польоту космічного корабля Crew Dragon склала 2 доби 23 години 4 хвилини.

У розмові з журналістами приблизно через годину після приводнення корабля офіційні особи SpaceX та Inspiration4 розповіли, що місія пройшла дуже добре. «Це була дуже вдала місія від початку до кінця», – сказав Бенджі Рід, директор програм пілотованих космічних польотів SpaceX.

За час польоту місії Inspiration4 було зібрано майже $ 30 млн благодійних внесків для лікарні St. Jude, а всього, згідно веб-сайту проекту, зібрано близько $ 60 млн. Однак це далеко від запланованих $ 100 млн, про які було об’явлено у лютому.

У заяві від 17 вересня говориться, що місія Inspiration4 сподівається зібрати $ 200 млн внесків до лютого 2022 року, при цьому командир місії Джаред Айзекман вже пожертвував $ 100 млн. Ілон Маск 18 вересня написав у Twitter, що він пожертвує $ 50 млн, що, на його думку, буде більш ніж достатньо для досягнення мети проекту.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України