Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX і мільярдер Джаред Айзекман будуть партнерами у серії пілотованих польотів на космічних кораблях Dragon і Starship

14 лютого мільярдер Джаред Айзекман (Jared Isaacman), який оплатив і особисто взяв участь у першій приватній місії Inspiration 4 на космічному кораблі Crew Dragon у вересні минулого року, оголосив про відкриття програми Polaris – програми пілотованих польотів, кульмінацією яких стане перший пілотований політ корабля Starship компанії SpaceX.

Дж.Айзекман заявив, що починає у співпраці з компанією SpaceX програму Polaris для накопичення досвіду польотів людини у космос. Мета програми Polaris – допомогти компанії SpaceX досягти її цілей щодо відправки людей на Місяць і Марс.

Програма Polaris – «це серія новаторських космічних місій, які будуть спрямовані на швидке розширення можливостей для пілотованих досліджень», — сказав Айзекмен. «Ця програма була цілеспрямовано розроблена, щоб удосконалити можливості тривалих польотів людини в космос і спрямувати нас до кінцевої мети – полегшити дослідження Марса». Сама програма складатиметься з трьох пілотованих польотів.

Перша місія під назвою Polaris Dawn стартує не раніше четвертого кварталу 2022 року. Місія на космічному кораблі Dragon 2 триватиме до п’яти днів, підніметься на більшу висоту, ніж попередні місії Crew Dragon, включаючи місію Inspiration4, яка здійснила політ на висоті 585 км. «Ми намагаємося полетіти на найвищу орбіту Землі, яку коли-небудь досягали пілотовані місії», — сказав він.

На даний момент відомо, що другий політ також буде здійснюватися на Dragon 2, а третій – на кораблі Starship.

Терміни наступних місій Polaris поки що ще невизначені, частково через триваючу розробку корабля Starship. Цей апарат ще не здійснив жодного орбітального польоту, і Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) оголосило 14 лютого про перенесення терміну завершення екологічної експертизи, необхідної для ліцензії на запуск Starship, з 28 лютого на 28 березня.

Перший орбітальний політ з екіпажем відбудеться лише після багатьох безпілотних запусків.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України