Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайські стартапи, що займаються запуском космічних апаратів, залучають величезну кількість інвестицій

Кілька китайських приватних ракетних компаній, що розвиваються, за останні тижні отримали великі раунди фінансування, оскільки конкуренція за вихід на орбіту посилюється.

Компанія Space Pioneer, повна назва Beijing Tianbing Technology Co., Ltd., 8 лютого оголосила про «велике стратегічне фінансування» на чолі з державними інвестиційними компаніями та планує свій перший орбітальний запуск цього року. Раунд фінансування, сума якого не розголошується, пройшов після того, як щонайменше шість інших китайських компаній, пов’язаних із запуском, оголосили про отримання фінансування.

Найбільш помітним є отримання у січні $ 200 млн компанією Galactic Energy, що перевершило попередні рекордні раунди фінансування китайських стартапів, які надають послуги запуску. Galactic Energy використовуватиме інвестиції для майбутніх запусків твердопаливної ракети Ceres-1 і більшої ракети-носія Pallas-1, що працюватиме на керосині та рідкому кисні, перший запуск якої запланований на 2023 рік.

Deep Blue Aerospace, інша компанія, що розробляє пускову систему багаторазового використання Nebula-1, 18 січня оголосила про отримання майже $ 31,5 млн. Її наступним кроком має стати випробування тестового прототипу Nebula M1 з вертикальним зльотом і вертикальною посадкою на кілометрову висоту після успішного випробувального запуску на 100-метрову висоту в жовтні.

Компанія Orienspace, заснована в 2020 році, після отримання минулого року $ 65 млн попереднього фінансування, у січні 2022 року залучила ще майже $ 47 млн. Компанія планує запустити свою першу ракету Gravity-1 у 2023 році. У Gravity-1 використовуватиметься комбінація рідкопаливного ступеню з твердопаливними прискорювачами. Планується, що ракета довжиною 102 фути (31 м) буде здатна запустити корисне навантаження вагою 6600 фунтів (3000 кг) на низьку навколоземну орбіту. Більші ракети Gravity-2 та Gravity-3 мають дебютувати у 2024 та 2025 роках відповідно. Передбачається, що Gravity-2 зможе доставляти на низьку навколоземну орбіту до 15 т, а вантажопідйомність Gravity-3 становитиме 30 т. Зазначається, що Gravity-3 буде багаторазовою ракетою, перший ступінь якої можна використовувати повторно.

Минулого місяця компанія Jiuzhou Yunjian, виробник багаторазових ракетних двигунів на метані та рідкому кисні, отримала щонайменше $ 15,7 млн від Huaying Investment, Pufeng Venture Capital та попередніх інвесторів Yunhe Capital та Zhongguancun Qihang Investment. У жовтні минулого року Jiuzhou Yunjian підписала угоду з новим стартапом Rocket Pi на постачання двигунів для багаторазової ракети-носія Darwin-1.

Тим часом Expace, дочірня компанія державного гіганта CASIC і оператора твердопаливних ракет Kuiazhou, наприкінці січня оголосила, що працює над фінансуванням раунду B.

Крім того, компанія Space Trek, що розробляє як рідинні суборбітальні ракети, так і надзвукові ракети-мішені, зібрала десятки мільйонів юанів (10 млн юанів = $ 1,57 млн) на розробку своєї продукції.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України