Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Space Adventure більше не планує політ космічних туристів на кораблі Crew Dragon

Компанія Space Adventures відмовилась від планів відправити космічних туристів у політ на космічному кораблі Crew Dragon, але не виключає перегляд концепції місії в майбутньому.

У лютому 2020 року компанія Space Adventures оголосила про укладання контракту з компанією SpaceX на місію Crew Dragon. В ході місії не планувалось відвідання Міжнародної космічної станції. Космічний корабель з чотирма туристами на борту мав вийти на орбіту вдвічі вище МКС, здійснити п’ятиденний політ та повернутися на Землю. На момент оголошення Space Adventures передбачала, що політ відбудеться у період з кінця 2021 року до середини 2022 року.

Нещодавно президент Space Adventures Том Шеллі повідомив агентству France-Presse, що його компанія більше не займається цією місією. «Зрештою, наше бронювання у SpaceX закінчилося, і це не є місією, яку ми збираємось виконати найближчим часом», – сказав він.

Речник компанії Стейсі Тірн підтвердила, що компанія відмовилася від планів щодо місії. «Місія була запропонована великій кількості наших потенційних клієнтів, але в кінцевому підсумку поєднання ціни, часу та досвіду було неприйнятним на той момент, і наш контракт зі SpaceX закінчився», — сказала вона.

Довідково: Багато аспектів скасованого польоту Space Adventures були виконані в місії Inspiration4 компанії SpaceX (16-18 вересня 2021 р.): політ чотирьох приватних астронавтів, що не мали досвіду польотів і професійної підготовки, на орбіті вище МКС. Не виключено, що компанія Space Adventures вирішила не повторювати цей політ. Відомо, що вона планує місію на МКС, яка буде включати вихід у відкритий космос одного з приватних астронавтів. Місія запланована не раніше 2023 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України