Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Lab на замовлення NASA запустить супутник, що випробовуватиме сонячне вітрило

6 жовтня компанія Rocket Lab оголосила, що NASA обрало її для запуску космічного апарату Advanced Composite Solar Sail System (ACS3) на ракеті Electron. 12-блоковий кубсат випробує розгортання сонячного вітрила за допомогою композитних стріл довжиною сім метрів.

Апарат ACS3 буде частиною навантаження ракети Electron, яка буде запущена в середині 2022 року з космодрому у Новій Зеландії. Ракетою спочатку будуть розгорнуті інші неназвані корисні навантаження, потім вона підніметься на більш високу орбіту, щоб розгорнути ACS3.

Дані, отримані під час демонстрації технології ACS3, допоможуть у розробці майбутніх композитних систем сонячних вітрил, що можуть бути використані для космічних супутників раннього попередження про космічну погоду, у місіях з виявлення астероїдів, що прямують у напрямку Землі, та в апаратурі зв’язку для пілотованих дослідницьких місій.

Повідомлення Rocket Lab не розкриває вартості контракту, проте 7 жовтня прес-секретар NASA заявляв, що вартість контракту з Rocket Lab склала $ 1,092 млн.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України