Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Норвезька аерокосмічна компанія Andøya Space отримує державне фінансування на створення бази запуску супутників

8 жовтня норвезька аерокосмічна компанія Andøya Space повідомила про отримання від уряду Норвегії фінансування у розмірі 365 млн норвезьких крон ($ 42,9 млн) на створення невеликої бази запуску супутників в Andøya на півночі Норвегії.

Новий космодром має надати імпульс розвитку для норвезького космічного сектора і зможе задовольняти потреби Європи в космічних запусках. Проект має забезпечити створення до 150 нових робочих місць.

Раніше компанія Andøya Space уклала угоди з німецькими аерокосмічними компаніями Isar та Rocket Factory Augsburg. Andøya Space зобов’язалась забезпечить необхідні інфраструктурні послуги, тоді як ці компанії надаватимуть послуги із запусків для міжнародних клієнтів.

Очікується, що перший запуск супутника з космодрому Andøya відбудеться у третьому кварталі 2022 року.

Довідково: Суборбітальні запуски з ракетної бази Andøya ведуться з 1962 року, коли була запущена цивільна суборбітальна дослідницька ракета Ferdinand 1. Всього з бази здійснено близько 1 200 запусків ракет-зондів та аеростатів. На даний час компанія Andøya Space, у підпорядкуванні якої перебуває база Andøya, планує побудувати новий стартовий майданчик для запусків малих та середніх супутників на полярні та сонячно-синхронні орбіти.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України